Sürücü Güncelleme Sonrası Ekranda Titreme ve Takılma Sorunu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ArtvinliRadyant

Kilopat
Makaleler
1
Merhabalar. Driver güncelledikten sonra ekranımda 144Hz den aniden 60Hz değerine inmiş gibi akıcılık bozulup dikkatli bakınca ara ara olan titremeyi fark edebiliyorum. Driver kurulumunu tekrar mı yapmalıyım?

Sürücüyü nasıl güncellediniz? İşletim sisteminiz nedir?
Windows 10 Pro işletim sistemim, sürücüyü Nvidia GeForce Experience uygulamasından güncelle diyerek özel kurulum ile kurdum. Ayarlarımın aynı kalması için tiki işaretlemiştim. Onun dışında DDU ile eski driveri kaldırmadım bu seferlik böyle olsun dedim, sonuç bu.

Son düzenleme:
Çözüm
Arkadaşlar yapılması gerekenleri anlatmıs ek olarak Masaüstü Sağ Tık - Görüntü Ayarları - Monitör - Gelişmiş Görüntü Ayarları (en altta) - Ekran 1 icin görüntü bağdaştırıcısı özelliklerine tıkla - Monitör - Yenileme Hızı 144 hz mi kontrol edin. Bazen driver güncellestirmelerinden sonra monitör 60hz e dönüyor tekrar 144 hz i secin

Sorun çözüldü diye işaretledim de maalesef hala devam ediyor. Monitör zaten 144Hz ayarlı sen olayı yanlış anlamışsın @FPS500 benim demek istediğim ekran akıcıyken gayet güzelken bir program vb kapatırsam 10-20 FPS akıcılığına iniyor ekranın akıcılığı 1-2 saniye sonra 144Hz akıcılığına tekrar dönüyor.

anladım hocam Aygıt Yöneticisinden ekran kartınızı devre dışı bırakıp tekrar aktif edin bakalım bi değişiklik olacak mı aklıma şuan başka bişey gelmedi umarım çözülür

anladım hocam Aygıt Yöneticisinden ekran kartınızı devre dışı bırakıp tekrar aktif edin bakalım bi değişiklik olacak mı aklıma şuan başka bişey gelmedi umarım çözülür
Dediğinizi yaptım fakat denetim masasından ulaşabildim aygıt yöneticisine. Arama kısmından girmeye çalışınca böyle diyor anlamadım gitti :D

Dosya Ekleri

• x.png
    x.png
    3,8 KB · Görüntüleme: 109
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı