Sürücü kursuna gitmeden ehliyet alınır mı?

Coderman128

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Ehliyet yaşım geldi ama ailem borç harçtan biraz zor durumdalar borçları 1 sene sonra kapatırız ehliyete o zaman yazıl diyorlar. Peki ehliyet kursuna hiç gitmeden MEB'in e-sınavlarına katılıp ehliyet alma gibi bir şansımız var mı? Benim teorik derslere ihtiyacım yok araba kullanmayı iyice öğrendiğimi düşünüyorum. Ondan sürücü kursuna gitmek istemiyorum.

Evet bildiğim kadarıyla kursa katılım zorunlu zaten ehliyet almadan önce uygulama sınavına girmek için bir kursa bağlı olmanız lazım. Eğer şoförlük eğitimi almak istemiyorsanız bunu kursla konuşup fiyatta pazarlık yapabilirsiniz bazı kurslar bunu yapıyorlar.

Ehliyet yaşım geldi ama ailem borç harçtan biraz zor durumdalar borçları 1 sene sonra kapatırız ehliyete o zaman yazıl diyorlar. Peki ehliyet kursuna hiç gitmeden MEB'in e-sınavlarına katılıp ehliyet alma gibi bir şansımız var mı? Benim teorik derslere ihtiyacım yok araba kullanmayı iyice öğrendiğimi düşünüyorum. Ondan sürücü kursuna gitmek istemiyorum.
Sürücü kursuna başvurup derslere gitmeden sınav zamanı gelince sınava girebiliyorsunuz diye biliyorum.

Sürücü kursu dosyanızı açıyor MEB'le iletişim sağlıyor. Amaciniz ücreti dusuk tutmak, bunun içinde kursa eğitim almak istemediğinizi belirtirseniz eğitim parasını düşerler. Ben 2000TL’ye kursa yazıldığımda 1000TL'ye eğitimsiz kursa yazılan arkadaşım vardı.

Direksiyon eğitimi almayabilirsiniz fiyattan düşerler ama oradaki asıl amaç da direksiyon sınavından geçmeye yönelik oluyor şoförlük öğretmekten çok. L parkı adamların istediği şekilde yapmak önemli, şoförlüğümüzün iyi olması onlar için önemli olsaydı trafikte bu kadar kötü sürücü dolaşmazdı :D

Ben de 18de alacaktım 22'ye geldim anca vakit bulabildim. Benzin olmuş 30tl zaten acele etmenin anlamı olmayabilir fakat Temmuzda kurs fiyatlarına ciddi zam geleceğini söylüyorlar aklınızda olsun.

Şu an ki fiyatlara göre kursa gidip eğitim almak istemediğimi sadece sınavlara gireceğimi belirtsem bana ne kadar indirim yaparlar.

B sınıfı güncel kurs fiyatı: 7048TL.

Yeni konular

Geri
Yukarı