Sürücü kurulunca çökme ve mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

Khleodonn

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar yaklaşık 7 gündür sürekli olarak mavi ekran alıyorum. İlk mavi ekran hatamı almadan hemen önce MSI Afterburner'da Power Limit ayarını sona çekmiştim. Bu durumda harici ekran kartımın yandığını düşünüyorum. Laptopta olduğum için 2 ekran kartımı var ve harici ekran kartımın Driver'ını kurunca ekran kartı aktifleştiği için bilgisayarım çökmeye başlıyor ve bu çökmelerin sonu gelmiyor. Çöktükten sonra sadece güvenli modda bilgisayarıma giriş yapabiliyorum ve hiçbir sıkıntı çıkmıyor. Sorunlu bileşenin harici ekran kartım olduğuna %99 eminim. Yine de bir bilgisayarcıya göstermeden önce buraya yazayım dedim. Fakat en garip olanı Power Limit ayarını yaklaşık 2.5 yıldır sonda kullanıyordum ve bir sorun çıkmamıştı. Denemediğim şey kalmadı. Yine de son kez Minidump dosyalarımı paylaşmak istedim. Zaten eski bir Laptop'tu. Sanırım yavaş yavaş ölüyor :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de sana muhtemel disk arızası desem? Durum şu an bunu gösteriyor.
MSI Afterburner üzerinden yaptığın ayarları Default yap ki ekran kartın aşırı zorlanmasın. İleride arıza olursa en iyi ihtimal Reballing, en kötü de chip değişimi ile sorun çözersin. O yüzden karta dikkatli davran.

HD Tune ile "Quick Scan" kapalı olacak şekilde "Error Scan" yap.
Bu kadardı.

MSI Afterburner üzerinden yaptığın ayarları Default yap ki ekran kartın aşırı zorlanmasın. İleride arıza olursa en iyi ihtimal Reballing, en kötü de chip değişimi ile sorun çözersin. O yüzden karta dikkatli davran.

Bu kadardı.
Bilgisayara format attım ve doğal olarak MSI Afterburner çoktan gitti. Daha önceden HD Tune ile bir tarama yapmıştım fakat her şey gayet normaldi. Senin demenin üzerine 1 kez daha yapacağım.

Bu kadardı.

Dosya Ekleri

• Capture.PNG
    Capture.PNG
    18,1 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleme:

Geri
Yukarı