Sürücüler nasıl yüklenir?

Gürkan Güneş

Centipat
Bilgisayarım yeni ve Windows 10 Pro 64X Bit yüklü. Sürücü yenilemeyi bilmiyorum. Windows'u başkasına yükletmiştim Driver Booster adlı programı da yüklemiş. Ben de o programı kullanarak 7 tane Driver yükledim. Şimdi ise bilgisayarımda anlık donma ve takılmalar, Windows 10 logosunda bekletme gibi sorunlar açığa çıktı. Driverlardan dolayı kaynaklandığı yönünde bir duyum aldım ve güncellemem gerektiğini öğrendim. Bilen birisi yardımcı olursa sevinirim

Bilgisayarın özellikleri:
2x G.Skill 8 GB Ripjaws V siyah 3200MHz CL16 DDR4 Single kit RAM.
1x sistem montaj hizmeti.
1x XPG 256 GB SX8200 PRO PCI-e gen3x4 M.2 SSD (3500 MB okuma / 1200 MB yazma)
1x Gigabyte B450M S2H 3200MHz(OC) DDR4 soket AM4 M.2 HDMI DVI VGA mATX anakart.
1x Gigabyte GeForce GTX 1660 Super OC 6 GB GDDR6 192 Bit ekran kartı.
1x AMD Ryzen 5 3500X 3.6GHz 35MB önbellek 6 çekirdek AM4 7nm işlemci MPK.
1x Power Boost VK-D501M 650W 80+ mesh panel Rainbow fan USB 3.0 mid Tower kasa
Son olarak yeni Driver'leri yüklerken eskilerini silmem gerekir mi? Normal olarak eskileri bulundurmak istemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendi sitelerinden indirebilirsiniz. Silip kaldırmanıza gerek yok aşırı durumlar dışında.

Ekran kartı sürücünüz:

Anakart sürücüleriniz:

Anakart kısmından Chipset sürücüsünü, Audio sürücüsünü ve LAN sürücüsünü indirebilirsiniz.

Ayrıca Driver Booster'dan kurtulunuz.

Benim tavsiyem windowsu sıfırdan temiz bir kurulum yapmanız. Zaten kendisi sürücülerin büyük bir kısmını yükler. Onun dışında bileşenlerinin kendi sitelerinde sürücüler mevcut. O tarz programlara ihtiyacınız yok.

Bilgisayarım yeni ve Windows 10 Pro 64X Bit yüklü. Sürücü yenilemeyi bilmiyorum. Windows'u başkasına yükletmiştim Driver Booster adlı programı da yüklemiş. Ben de o programı kullanarak 7 tane Driver yükledim. Şimdi ise bilgisayarımda anlık donma ve takılmalar, Windows 10 logosunda bekletme gibi sorunlar açığa çıktı. Driver'lardan dolayı kaynaklandığı yönünde bir duyum aldım ve güncellemem gerektiğini öğrendim. Bilen birisi yardımcı olursa sevinirim.

Bilgisayarın özellikleri:
2X G.Skill 8 GB Ripjaws V siyah 3200MHz CL16 DDR4 Single kit RAM.
1X sistem montaj hizmeti.
1X XPG 256 GB SX8200 PRO PCI-e gen3x4 M.2 SSD (3500 MB okuma / 1200 MB yazma)
1X Gigabyte B450M S2H 3200MHz(OC) DDR4 soket AM4 M.2 HDMI DVI VGA mATX anakart.
1X Gigabyte GeForce GTX 1660 Super OC 6 GB GDDR6 192 Bit ekran kartı.
1X AMD Ryzen 5 3500X 3.6GHz 35MB önbellek 6 çekirdek AM4 7nm işlemci mpk.
1X Power Boost VK-D501M 650W 80+ mesh panel Rainbow fan USB 3.0 mid Tower kasa.
Son olarak yeni Driver'leri yüklerken eskilerini silmem gerekir mi? Normal olarak eskileri bulundurmak istemiyorum.

Format atın maalesef başka temiz çözüm yok o Driver Booster denen illetin yüklediği saçma sapan Driver'lar bilgisayarda hata oluşturuyor tek tek Driver temizlemek çok zor olur.

Bilgisayar formatlamayı, sürücülerini yüklemeyi öğren, başkasına yaptırma. Driver Booster gibi IObit programlarına hayır! bu arada donanımlarının sitelerine gidip modelini yazıp sürücülerini kurabilirsin. Ama temiz bir format at birçok rehber ve video mevcut sadece 1 saatin ve flash belleğin lazım.

Technopat ve başka YouTube kanallarının birçok format atma rehberi videosu var aklınıza takılan bir şey olursa yine sorarsınız yardımcı oluruz. Yüklenilen Windows orijinal mi?

Technopat ve başka YouTube kanallarının birçok format atma rehberi videosu var aklınıza takılan bir şey olursa yine sorarsınız yardımcı oluruz. Yüklenilen Windows orijinal mi?

Orijinal. Görüşleriniz için teşekkür ederim.
Bir de minik bir tavsiyem var bütçeniz olduğu bir vakit sisteminizdeki PSU'yu değiştirmeye öncelik verin.

PSU'nun kötü olduğunu biliyorum İtopya'dan aldığım için başka seçenek yoktu :(

Geri
Yukarı