Sürülen macun miktarı yeterli mi?

Artık macunu falçatayla kazır.
Bilgisayarcıya illaki götürmüştür ya 😀

Cok olmasi cok onemli degil ufak tefek etkileri olabilir tabii. Cok az kullanmak da iyi degil. Bu arada laptop macunluyorsan isin cok daha zor. Piyasadaki macunlarla pumpout yasarsin. Hiç acmasan daha iyiydi muhtemelen.

Wipaste C2 aldım hocam. Yorumları iyiydi. Bu forumda da övmüşler.

Son düzenleme:
Cok olmasi cok onemli degil ufak tefek etkileri olabilir tabi. Cok az kullanmak da iyi degil. Bu arada laptop macunluyorsan isin cok daha zor. Piyasadaki macunlarla pumpout yasarsin. Hic acmasan daha iyiydi muhtemelen.
Hocam ben Laptop'u bir bilgisayarcıya verdim format attırmak için. İşlemci, ekran kartı macunu değişsin diye de söyledim. Biraz fazla ısınmaya başladı çünkü 6-7 yıl oldu aldığımızdan beri ve macunu hiç değişmedi. Bir yorumda kıvamı katı olduğu söylenen, sürülmesi zor olduğu söylenen Cooler Master Mastergel PRO Termal Macun R3 aldım ve bilgisayarcıya bunu sürmesini söyledim. Adamlar profesyonel en iyi şekilde sürerler sanırım, bu üründe pumpout sorunu olmaz değil mi?

Hocam ben laptopu bir bilgisayarcıya verdim format attırmak için. İşlemci, ekran kartı macunu değişsin diye de söyledim. Biraz fazla ısınmaya başladı çünkü 6-7 yıl oldu aldığımızdan beri ve macunu hiç değişmedi. Bir yorumda kıvamı katı olduğu söylenen, sürülmesi zor olduğu söylenen Cooler Master MasterGel Pro Termal Macun R3 aldım ve bilgisayarcıya bunu sürmesini söyledim. Adamlar profesyonel en iyi şekilde sürerler sanırım, bu üründe pumpout sorunu olmaz değil mi?

Oluyor maalesef biz Honeywell PTM, Shin-Etsu, Dow Corning, Laird markalarindan baskasiyla cozum bulamadik bu duruma.

Oluyor maalesef biz Honeywell PTM, shin-etsu, dow corning, laird markalarindan baskasiyla cozum bulamadik bu duruma.

Hocam işlemci de 8 9 derece gözle görülür düşüş var ama GPU aynı. Sadece The Witcher oyunu ile denedim. GPU isteyen bir oyun galiba 80 dereceyi falan görüyor oda sıcaklığında sizce normal mi? CPU ise 80 85 arası.

Oluyor maalesef biz Honeywell PTM, Shin-Etsu, Dow Corning, Laird markalarindan baskasiyla cozum bulamadik bu duruma.
Artık verdim Laptop'u bakalım nasıl olacak. Yorumda kıvamının katı olması ve zor sürülmesine güvendim artık umarım iyi sürer bilgisayarcı. Şimdi yeni sistem almaya hazırlanıyorum yani Laptop değiştiremem, 6-7 yıllık termal macunlu laptop bu yüzden değiştirmem lazımdı termal macununu. Biraz fazla ısınıyor Laptop bir de oyun oynamıyorum ona rağmen.

Hocam işlemci de 8 9 derece gözle görülür düşüş var ama GPU aynı. Sadece The Witcher oyunu ile denedim. GPU isteyen bir oyun galiba 80 dereceyi falan görüyor oda sıcaklığında sizce normal mi? CPU ise 80 85 arası.
Normal sicaklik benim laptopumun GPU'su da 80 derece civarina kadar yukselebiliyor tam yukte. Tek sorun macunun ne kadar dayanacagi insallah bir sikinti cikartmaz. Sicakliklar yavas yavas artarsa diger arkadasa verdigim markalardan birini kullanman gerekli demektir.

Artık verdim Laptop'u bakalım nasıl olacak. Yorumda kıvamının katı olması ve zor sürülmesine güvendim artık umarım iyi sürer bilgisayarcı. Şimdi yeni sistem almaya hazırlanıyorum yani Laptop değiştiremem, 6-7 yıllık termal macunlu laptop bu yüzden değiştirmem lazımdı termal macununu. Biraz fazla ısınıyor Laptop bir de oyun oynamıyorum ona rağmen.
Insallah bir sikinti cikmaz kardesim.

Geri
Yukarı