Sufle tarifi!

Hocam pişerken fırında açıp bardağı döndürmeye gerek var mı?
Yok hocam, bu arada sakın çıplak elle dokunmayın çıkarınca da, eliniz yanar. Açarsanız da sönme ihtimali var, ortaya bir yere koyarsanız kendisi pişecektir.

Hocam, 200 derecede pişirirsek ne kadar fırında durmalı? 250 derecede denedim fırından kıvılcım felan çıktı bozuldu. Fırını demin tamir ettik.

Fırında yapmak istemiyorsanız bir tencereye sufle karışımını döktüğünüz fincanın yarısına gelecek kadar sıcak su ekleyip üstüne bir bez serip tencereyi kapatın. Öyle de güzel oluyor, daha pratik.

Hocam, 200 derecede pişirirsek ne kadar fırında durmalı? 250 derecede denedim fırından kıvılcım felan çıktı bozuldu. Fırını demin tamir ettik.
Hocam fırınınızı zorlamayın tabii ki 200 derecede de deneyebilirsiniz. Büyük ihtimalle fark olmayacaktır. Olsa bile fırının bozulmasına kıyasla daha iyi.
Daha pratik sayılır mı bilmiyorum ama işe yarayabilir.

Hatay Sandık İçi abimizin tarifini yaparım hep. Kendim için değil, evdekiler için. Niye bilmiyorum ama tatlı şeyleri yiyemiyorum. Onlar seviyorlar.

Çok güzel annemle beraber yapıyoruz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…