Suicide Squad'ın sistem gereksinimleri açıklandı; minimum RTX 2060, önerilen RTX 2080 oldu

Oyun AMD ekran kartları ve işlemcileri için optimize edilmemiş gibi gözüküyor. Yine teknoloji satıyoruz ayağına DLSS'e bel bağlanmış olabilir.

Adamlar için önerilen grafik ayarları= 2K Medium durumuna gelmiş. 1080p minimum grafik ayarlarında ise 60 FPS için en az 2060/5700XT istiyor.

Minimum sistem gereksinimlerinde bile HDD yok. İllaha SSD diyor. Sony'nin PS5'in süper hızlı SSD'si için özel üretildi dediği oyunlarda bile uğraşıp HDD ile çalışacak duruma getirirken bunların direkt SSD dayatması biraz garip.

Rockstedy Batman Arkham Knight portuyla güvenilmez hâle gelmişti. Hatırlamayanlar için 2015'de Batman Arkham Knight PC portu o kadar kötüydü ki oyun satıştan kalkmak zorunda kalmıştı. Ne tesadüftür ki Batman Arkham Knight PC portunu yapan ekip ile geçen yıl yine rezil olan Last of Us Part 1 portunu yapan ekip aynıydı(Iron Galaxy Studios). Umarım bu sefer farklı firma ile çalışılmıştır.

Kaynak:
Eki Görüntüle 2082818
Nvidia çok güzel kartlar üretiyor ama bence sektör hazır değil. DLSS gibi şeyler sağ olsun yapımcılar oyunlara optimizasyon kasmıyorlar "aman ne olacak ki? DLSS var" diyorlar. GTX döneminde mesela bu yaşanmazdı bunu 1050 ti ile hala yeni oyunları oynayabilmekten anlayabiliriz. RTX döneminde DLSS patladı o zaman yapımcılar aman ne yapacağız optimizasyonu demeye başladılar.

Merak ediyorum bu oyunu açıkçası, Rocksteady nasıl bir iş çıkarttı.
Bir Batman Arkham fanboyu olarak ben bile merak etmiyorum hocam bu oyunu. Bu oyunla birebir aynı kafada yapılan tüm oyunlar batıyor zaten. Mesela Marvel's Avengers oyun çıktığı gibi gömüldü ve sonrasında satıştan bile kalktı. Sonrasında çıkan ve yine bir Warner Bros. ürünü olan Gotham Knights'ta çıktığı gibi battı, şu an %85 indirimlerle satılmaya çalışılıyor. Bu oyun ise o iki oyundan da beter. Adamlar oynanış videosu yayınladığında millet tepki gösterdi diye oyunu bir yıl ertelediler ve hâla daha oynanış videosu yayınlandığında tepki ve aşağılamalara maruz kalıyorlar. En basitinden ekranın her tarafında bir şeyler bulunan dandik HUD ekranı da olay olmuştu geçen. Yani bu da çıktığı gibi batacak, sadece para gözeterek yapıldığı belli bir ürün.

İşin kötü yanı Warner Bros. tüm markalarında bu tarz oyun yapacağını söylemişti.

Bir Batman Arkham fanboyu olarak ben bile merak etmiyorum hocam bu oyunu. Bu oyunla birebir aynı kafada yapılan tüm oyunlar batıyor zaten.
Haklısınız. Batman Arkham Asylum ve City hem hikaye anlamında hem oynanış anlamında baya iyiydi. Özellikle Arkham City. Arkham Knight'da tamam fizikler, oynanış, grafik vs. güzelde hikaye ise sanki zordan yazılmış bir hikaye gibiydi. Mesela Arkham Knight'ın kimin olduğunu oyunun habire gösterip kimin olduğunu gördüğümüzde ''aaa bu o mu'' dememizi beklemişler.

Bir Batman Arkham fanboyu olarak ben bile merak etmiyorum hocam bu oyunu. Bu oyunla birebir aynı kafada yapılan tüm oyunlar batıyor zaten. Mesela Marvel's Avengers oyun çıktığı gibi gömüldü ve sonrasında satıştan bile kalktı. Sonrasında çıkan ve yine bir Warner Bros. ürünü olan Gotham Knights'ta çıktığı gibi battı, şu an %85 indirimlerle satılmaya çalışılıyor. Bu oyun ise o iki oyundan da beter. Adamlar oynanış videosu yayınladığında millet tepki gösterdi diye oyunu bir yıl ertelediler ve hâla daha oynanış videosu yayınlandığında tepki ve aşağılamalara maruz kalıyorlar. En basitinden ekranın her tarafında bir şeyler bulunan dandik HUD ekranı da olay olmuştu geçen. Yani bu da çıktığı gibi batacak, sadece para gözeterek yapıldığı belli bir ürün.
Ben bu tarz oyunları oynarken arkadaşımla beraber hiç ciddiye almadan oynuyorum o sebeple az da olsa eğlendirici geliyor, sürekli ciddi oyunlardan sonra kafa dağıtma yöntemi gibi. Zaten fiyatından ötürü TR'de alınmayacak bir oyun olacak. Kaliteli servis oyunu Ubisoft'un güzel oyun yapması gibi bir şey zaten çok zor.

Geri
Yukarı