Sultan papağanım kendi kendine yumurtladı

Bunu söylemek icin cok erken. Birincisi disinin erkek kusu kabullenmesini bekleyeceksiniz. Ikincisi ise, aldiginiz kusun gercekten erkek olup olmadigindan emin olmaniz gerek. Bunu da sultan papaganlarinin cinsiyetinden anlayan birine danismaniz gerekiyor.
Tamamdır teşekkür ederim hocam dişiye göre sesi garip çıkıyor yani hoş bir sesi var dişi gibi kendini yırtmıyor öterken tekrardan teşekkür ederim cevabınız için

Her kuşun kendine özel karakteri mevcut. Size çok alışık olma sebebi başka seçeneği olmadığından kaynaklanıyor. Normalde sürüyle yaşayan bir hayvanı tek tutuyorsunuz. Alışık olmama gibi bir şansı yok.

Daha önce elle beslenmiş sultan papağanı almıştım. Bu tür kuşlar insanlara çok alışkın olur genelde. Yanına arkadaşlar geldiği zaman bana ilgisi azalmıştı. Ben bunu kendime dert etmedim. Kendi arkadaşları varken neden oturup benimle ilgilensin ki? Bu tür kuşları sırf size alışsın, sizinle oynasın, ilgilensin veya konuşsun diye yalnız tutmak kuşa yapabileceğiniz en büyük kötülüktür. İnsanın nasıl insana ihtiyacı varsa bu kuşların da kendi türlerine ihtiyacı var.

Kuşunuz uygun bir eş veya kendi türü ile daha mutlu olacak. Emin olun.

Benim eski tayfa.

Eki Görüntüle 1685045

Kısacası mutlaka bir eş alın.

Maşaallah çok sevimliler :)

"Kuşuma eş almak istiyorum, nasıl bir yol izlemeliyim?" sorusu için 15 saniyelik bir arama sonucu 20 tane rehber bulabileceğinize eminim. Bu konuda deneyimli ve hassas onlarca insan bilgilerini paylaşırken, üstüne bunları okuyup bilgilenmek 1 insanın sadece 3 dakikasını alabilecekken, eş alıp direkt aynı kafese nasıl koyarsınız anlamış değilim.
Lütfen hayvan dostlarınız ile bilinçli bir ilişki kurun. Kaybettiğinizde ne yapsanız geri gelmeyecekler.

"Kuşuma eş almak istiyorum, nasıl bir yol izlemeliyim?" sorusu için 15 saniyelik bir arama sonucu 20 tane rehber bulabileceğinize eminim. Bu konuda deneyimli ve hassas onlarca insan bilgilerini paylaşırken, üstüne bunları okuyup bilgilenmek 1 insanın sadece 3 dakikasını alabilecekken, eş alıp direkt aynı kafese nasıl koyarsınız anlamış değilim.
Lütfen hayvan dostlarınız ile bilinçli bir ilişki kurun. Kaybettiğinizde ne yapsanız geri gelmeyecekler.

Başka koyacak bir yer yoktu karton kutuda bekletecek değildik annem almıştı erkek papağanı spordayım şu an gitmeden önce baktığımda yan yana duruyorlardı sakince kuşumu çok seviyorum düzenli olarak suyunu yemini altını değiştiriyorum çıkartıp omuzuma koyuyorum ensesini sevdiriyor sürekli.

Yeni konular

Geri
Yukarı