Sunny SN43LEDH6886 deneyimim

megatrown21

Hectopat
Arkadaşlar herkese merhaba, malum TV fiyatları uçtu. PlayStation veya kasa ile kullanabileceğiniz bir TV buldum. Kendim satın aldım. 4K ve siyahları gerçekten çok tatmin edici, paneli çok güzel. Piyasada ne adı ne de tanıtımı var. 2022 Temmuz civarı çıkmış bir ürün.

Şimdilik deneyimlerim şunlar:
Menü geçişleri genelde akıcı ama arada teklediği oluyor.
Netflix vb uygulamaları lisanslı.
HDMI 2.0 ile geliyor.
2 adet USB var.
Paneli LED.
Kurulum ücretsiz.
TV geçişleri 0.5 - 1 saniye arası sürüyor.
4K HDR videolar çok güzel gözüküyor renkleri çok canlı ve tatmin edici.

Giriş gecikmesi vb teknik değerleri bilmiyorum ama ana monitörümün özellikleri 2K 144 Hz 1ms. Kasayı bağlayıp 4K'da Assassin's Creed Valhalla'yı DualSense 5 ile oynadığımda ana ekranımla arasında fark hissedemedim. Yani algılayabildiğim bir gecikme yoktu. Tabii bahsettiğim deneyim AAA oyunlarda rekabetçide nasıl olur bilemiyorum. Bence tam bir fiyat performans ürünü. Üründen çok memnun kaldım bu yüzden deneyimimi sizlerle paylaşmak istedim.

Genelde Sunny marka TV'ler önerilmiyor ancak ben şimdilik bu üründen memnun kaldım. İlerleyen zamanda farklı deneyimlerim olursa buraya eklerim.

Hala memnun musun hocam? Yandan bakınca görüntü çok bozuluyor mu? Firefox vs. yüklenebiliyor mu? Web sitelerinde video oynatabiliyor mu?

Yandan görüntü bozulmuyor. Firefox yükledim ama 4900 TL'ye mucizeler beklemeyin 😅. Fiyatına göre her şey. Uygulamalarda kasmıyor ama oyun yüklenmez mesela direk TV'ye. Firefox yükledim gezersiniz ama yavaş kalabilir. Film izlemek için Prime Video beIN Connect vb kullanıyorum görüntüler güzel bulanıklık olmuyor. Webde gezmek istesem bilgisayar ya da telefon var tvyle uğraşmam 😅.4K filmler de denedim videolarda panel çok yeterli. YouTube vb uygulamalarda kasmıyor ama anında çat diye de yüklenmiyor. Oyun oynadım 9.5 m. S sanırım ama gecikme hissedilmiyor AAA oyunlarda ve görüntü muazzam. Paneli kaliteli hoparlörü gayet yeterli hatta beklentimin üstündeydi. Klavye mouse USB vb bağlanıyor bu yolla film vs de izledim.

Yandan görüntü bozulmuyor. Firefox yükledim ama 4900 TL'ye mucizeler beklemeyin 😅. Fiyatına göre her şey. Uygulamalarda kasmıyor ama oyun yüklenmez mesela direk TV'ye. Firefox yükledim gezersiniz ama yavaş kalabilir. Film izlemek için Prime Video beIN Connect vb kullanıyorum görüntüler güzel bulanıklık olmuyor. Webde gezmek istesem bilgisayar ya da telefon var tvyle uğraşmam 😅.4K filmler de denedim videolarda panel çok yeterli. YouTube vb uygulamalarda kasmıyor ama anında çat diye de yüklenmiyor. Oyun oynadım 9.5 m. S sanırım ama gecikme hissedilmiyor AAA oyunlarda ve görüntü muazzam. Paneli kaliteli hoparlörü gayet yeterli hatta beklentimin üstündeydi. Klavye mouse USB vb bağlanıyor bu yolla film vs de izledim.
Hocam cevap için teşekkür ederim. Firefox'u sorma sebebim mesela ilerde youtube, amazon prime desteği biterse tarayıcıdan video oynatarak kullanmaya devam etmek mümkün mü bunu anlamak. Hiç tarayıcıdan video oynatmayı denedin mi? Performansı nasıl?

Hocam cevap için teşekkür ederim. Firefox'u sorma sebebim mesela ileride YouTube, Amazon Prime desteği biterse tarayıcıdan video oynatarak kullanmaya devam etmek mümkün mü bunu anlamak. Hiç tarayıcıdan video oynatmayı denedin mi? Performansı nasıl?

HD üstü videolarda takılır muhtemelen. Bu destekler bitmez hocam biterse bile sorunsuz kullanırsınız. Amacınız internetten film vb izlemekse o bu para civarında pek mümkün olacağını sanmıyorum anca atar izlersiniz flashla vs. Sitenin uyumlu olması lazım buna Android 9.0 ile geliyor. Kafanıza takmayın siz. Ben smarttube kullanıyorum ileride YouTube desteklemezse bile smarttube destekler. Normal YouTube'da hız ayarı çözünürlük vs çok zor ama smarttubede her şeyin ayarı var. Kendi reklam engelleyiciside var. Film de izledim sesler çok güzel başka tcv de kullandım ancak bu tam fiyat performans. Hoparlör ve panel çok güzel malzeme kalitesi orta.

HD üstü videolarda takılır muhtemelen. Bu destekler bitmez hocam biterse bile sorunsuz kullanırsınız. Amacınız internetten film vb izlemekse o bu para civarında pek mümkün olacağını sanmıyorum anca atar izlersiniz flashla vs. Sitenin uyumlu olması lazım buna Android 9.0 ile geliyor. Kafanıza takmayın siz. Ben smarttube kullanıyorum ileride YouTube desteklemezse bile smarttube destekler. Normal YouTube'da hız ayarı çözünürlük vs çok zor ama smarttubede her şeyin ayarı var. Kendi reklam engelleyiciside var. Film de izledim sesler çok güzel başka tcv de kullandım ancak bu tam fiyat performans. Hoparlör ve panel çok güzel malzeme kalitesi orta.
Cevaplar için çok teşekkürler.

Hocam kendi uygulamasında netflix 4K çözünürlüğün de rahat çalışıyor mu? Ben de bu tv yi almak istiyorum. Bütçem buna yetiyor. TV yi daha çok kendi uygulamasında netflix ve YouTube izlemek için kullanacağım

Hocam kendi uygulamasında Netflix 4K çözünürlüğün de rahat çalışıyor mu? Ben de bu TV'yi almak istiyorum. Bütçem buna yetiyor. TV'yi daha çok kendi uygulamasında Netflix ve YouTube izlemek için kullanacağım

Çalışıyordur bu Onvo TV'lerde olan 480p olayı bunda yok. Sunny bu. Yorumlarda 4K çalışıyor dendi ben Netflix kullanmıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı