Sunucu seçimi yüzünden yüksek ping

leopadra07

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selamlar, internet paketim 50 megabit 8 upload ve Türk telekomluyum. Genellikle 45 arası Wi-Fi ile çekiyor ve ara sıra 35 megabite kadar düşebiliyor. Yani dalganlanmalar oluyor. Ama sorunum bu değil sorunum şu, speedstest de önceki ay 6 ping 47 megabit 8 upload iken (6 km uzaklıktaki sunucuya bağlanmış hali Wi-Fi ile)şimdi yaptığımda 52 megabit 8 upload oluyor ve bu da sorun değil. Sorun 6 pingten 18 pinge çıkması ve sunucuyu otomatik olarak 300 km uzak yerlere aktarıyor. Bu ama sunucuyu en yakın olanı seçtiğimde önceki ay olan mesela ping değerlerim daha da yüksek çıkıyor. Sizden ricam bu ping sorununu nasıl giderebilirim? Teknik ekibi aradığımda bir sorun olmadığını söylüyorlar. Tek isteğim paramın karşılığını alıp sorunsuz internet kullanmak.

Dosya Ekleri

• ula.jpg
    ula.jpg
    27,4 KB · Görüntüleme: 31
Son düzenleyen: Moderatör:
Oradaki ping değerleri çok da önemli değildir çünkü mesela oyundayken genellikle yurtdışındaki sunuculara bağlanırız. Speedtest'deki size en yakın olan sunucular. Eğer oyunlarda vb. pinginiz yüksek değilse sıkıntı yok.
Ben Çorum'da oturuyorum. Türk Telekom'da iken SpeedTest bana Samsun ve Ankara sunucularını öneriyordu. Türknet'e geçince Sadece İstanbul'daki sunucuları önermeye başladı. Şimdi Speedtest'de Samsun sunucusunu seçtiğimde hem hızım düşüyor hem de pingim 30 oluyor:
speedtest1.jpg

Bana önerdiği İstanbul sunucusunda ise 20 ping:

speedtest2.jpg

Oyunlarda ise genelde serverlar hep yurtdışında olduğu için fark olmadı.

Geri
Yukarı