Çözüldü Sunucuda pluginler nereye atılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

AtilllaBaki25

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Rtx3090 Suprim X
Amd Ryzen 7600x
32gb 6200mhz
B650 Carbon
Selam dostlar, ben bilgisayarım üzerinden kurduğum sunucuya nereye plugin atacağımı bir türlü anlayamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• s.PNG
    s.PNG
    24,7 KB · Görüntüleme: 33
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Minecraft'ın kendi sitesinden .jar dosyası indirdiyseniz o .jar, pluginleri desteklemiyor bize sunucu forkları lazim en bilindik forklar papermc, pufferfish ve purpur ben bunlar arasindan purpur tercih ederdim.

Belirttiğim forklardan birini indirdikten sonra sunucunuzun klasörüne atın ve ardından bir adet başlatma dosyası indirin benim kendi başlatma dosyam var, indirmek isterseniz İhtişamlı Minecraft Sunucu Başlatıcısı adresinden indirebilirsiniz.

Bu başlat dosyasını aynı şekilde sunucumuzun kurulu olduğu yere atıyoruz ve sunucu yazılımına sağ tıklayıp yeniden adlandır diyoruz sonra ismini sunucu yapıyoruz. Sonra baslat.bat dosyasına sağ tıklayıp düzenleye basıyoruz ve yorum satırlarını (rem ile başlayan satırlar) okuyarak kendimize göre kişiselleştiriyoruz, ardından sunucuyu baslat.bat uzerinden calistiriyoruz.
Minecraft'ın kendi sitesinden .jar dosyası indirdiyseniz o .jar, pluginleri desteklemiyor bize sunucu forkları lazim en bilindik forklar papermc, pufferfish ve purpur ben bunlar arasindan purpur tercih ederdim.

Belirttiğim forklardan birini indirdikten sonra sunucunuzun klasörüne atın ve ardından bir adet başlatma dosyası indirin benim kendi başlatma dosyam var, indirmek isterseniz İhtişamlı Minecraft Sunucu Başlatıcısı adresinden indirebilirsiniz.

Bu başlat dosyasını aynı şekilde sunucumuzun kurulu olduğu yere atıyoruz ve sunucu yazılımına sağ tıklayıp yeniden adlandır diyoruz sonra ismini sunucu yapıyoruz. Sonra baslat.bat dosyasına sağ tıklayıp düzenleye basıyoruz ve yorum satırlarını (rem ile başlayan satırlar) okuyarak kendimize göre kişiselleştiriyoruz, ardından sunucuyu baslat.bat uzerinden calistiriyoruz.

Çözüm
Hazır datapack kurun daha iyi olur. Bu arkadaşın dediği gibi çıkacaktır.
Datapackler iyi falan olmuyor sunucunun performansının içine ediyor. Ayrıca pluginler, datapacklerden kat ve kat daha optimize ve daha performanslı.

Minecraft'ın kendi sitesinden. Jar dosyası indirdiyseniz o. Jar, pluginleri desteklemiyor bize sunucu forkları lazim en bilindik forklar papermc, pufferfish ve purpur ben bunlar arasindan purpur tercih ederdim.

Bu başlat dosyasını aynı şekilde sunucumuzun kurulu olduğu yere atıyoruz ve sunucu yazılımına sağ tıklayıp yeniden adlandır diyoruz sonra ismini sunucu yapıyoruz. Sonra baslat.bat dosyasına sağ tıklayıp düzenleye basıyoruz ve yorum satırlarını (RAM ile başlayan satırlar) okuyarak kendimize göre kişiselleştiriyoruz, ardından sunucuyu baslat.bat uzerinden calistiriyoruz.

Sağ olun hocam, işinizin ehli bir insana benziyorsunuz

Sağ olun hocam, işinizin ehli bir insana benziyorsunuz
Evet hocam, 3 yıl boyunca RabelsMC Minecraft Sunucusunda çalışmıştım.
Bu arada yapamadıysanız önceden çektiğim fakat youtube'a yayınlamadığım videoya göz atabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Evet hocam, 3 yıl boyunca RabelsMC Minecraft Sunucusunda çalışmıştım.
Bu arada yapamadıysanız önceden çektiğim fakat YouTube'a yayınlamadığım videoya göz atabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tamamdır hocam sağ olun

Yeni konular

Geri
Yukarı