Sunucuya bir anda 50 oyuncunun gelmesi

Mucosoft

Megapat
Makaleler
12
Bu hikayemde sizlere sunucuya bir anda 50 oyuncunun nasıl geldiğini ve neler yaşandığını anlatacağım. Bunu siz kendiniz istediniz. Sıradaki hikayeyi de aşağıdaki bağlantıdan belirleyebilirsiniz.

2021 yılının Nisan ayı idi. Technopat'ta bir başlık açtım. Amacım sunucuda birkaç arkadaşla takılmaktı. Mayıs ayında içeriği öne çıkardım. Nasıl olduysa bir anda 50 kadar oyuncu sunucuya gelmek istedi. Başlığa aşağıdan ulaşabilir ve hikayenin bu kısmını buradan okuyabilirsiniz.

Benim sunucuma bu kadar oyuncu gelince ne mi oldu? 3 - 5 kişi arkadaşlar arasında oynamak için bulunduğum sunucu bir anda kurumsal sunucu havasına bürünmüştü. Aynı anda 30'a yakın oyuncu girerek kendi sunucumuzun tarihinde rekor kırmıştık.

Bir süre sonra gecikmeler baş gösterdi. Bundan dolayı ciddi değişiklikler yaptım. Örneğin oyuncular, birkaç metre mesafe sonra birbirini göremiyordu. Savaş olduğunda savaşan oyuncular uzaklaşınca kayboluyordu. Gecikmeler sebebiyle bir anda oyuncu sayısı düştü. Yine 3 - 5 kişi oynamaya başladık.

Yeni konular

Geri
Yukarı