Super AMOLED ekranda siyah duvar kağıdı kullanmak batarya ömrünü uzatır mı?

lavanta

Kilopat
Yer
Ankara
Super AMOLED ekranda siyah duvar kağıdı kullanmak batarya ve AMOLED yanığı gibi şeylerde işe yarar mı? Aslında güzel duruyor siyahı tam görmek.

Batarya ömrünü uzattığı yıllardır konuşulan bir konu. Her piksel kendi ışığını kendi üretebildiği için ne kadar az ışık üretirse o kadar az enerji harcar.

Amoled yanığı hakkında bir fikrim yok.

Batarya süresi artar ayrıca amoled yanığına da iyi geliyor. Komple dark mode kullanın faydasını görürsünüz.

Bir denemek istedim ancak işin garibi siyah duvar kağıdı bulamayıp Paint ile kendim yaptım.
Zedge indirip black yazarsanız envai çeşit siyah arkaplan bulabilirsiniz. Tamamen siyah olmak zorunda değil ağırlıklı olarak siyah olsa bile bataryaya olumlu etki edecektir.

2.5 yıldır Mi 9T kullanıyorum, cihazı aldığım günden beri de koyu tema aktif hiç bir şekilde amoled yanığı vs. olmadı. Amoled ekranlar çok iyi fakat kırdığın zaman geri dönüşü yok orijinali anca telefon güncelliğini koruduğu sürece bulunabiliyor alıp da 2-3 yıl sonra kırarsan benim gibi hiç bir yerde bulamıyorsun hele ki xiaomi gibi bir markada asla bulunmuyor.

2.5 yıldır Mi 9T kullanıyorum, cihazı aldığım günden beri de koyu tema aktif hiç bir şekilde amoled yanığı vs. olmadı. Amoled ekranlar çok iyi fakat kırdığın zaman geri dönüşü yok orijinali anca telefon güncelliğini koruduğu sürece bulunabiliyor alıp da 2-3 yıl sonra kırarsan benim gibi hiç bir yerde bulamıyorsun hele ki xiaomi gibi bir markada asla bulunmuyor.
Uyarı için teşekkürler. Dikkate alacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı