Superbox 4.5G'ye geçilir mi?

350070

Megapat
İlk 5 Haneli Mesajınız!
Makaleler
4
Güzel dostlarım şimdi taahhütnameyi okudum.
Superbox adında ki modemine para ödeyeceğimize dahi bir yazı görmedim. Sadece iptal ettirdiğimizde iade edeceğimiz zaman, zarar geldiyse 1000TL ödeyecekmişiz.

100GB 129TL 4.5G paketini 24 ay taahhütle seçersek;

Ve bir diğer faydası ilk ay 500 GB hediye ediyorlarmış,
İstediğimiz yerde kullanabiliyoruz, ben yurda götüreceğim,
Aylık telsiz bedeli 2.83 TL ve yalnız 12 ay boyunca sürecek her ay 6.58 TL'lik başka bir vergi ödeyeceğiz. Yani 140 TL ödeyeceğim 1 yıl boyunca,
Bir diğer artısı 4.5G hızının, Türk Telekom'un aylık 80 TL'lik 12Mbps hızından iyi olması.

Ama bunlar kağıt üzerinde yazılanlar.
Şikayetleri okuduğumda ise;
İlk ayın çok iyi olduğu sonraki ayların internet hızının çok düştüğü yazıyor ( taahhütnamede böyle bir şey yazmıyor),
Fatura geç ödeyince 60 TL fazladan bir vergi ödendiğini söylüyor ( taahhütname de böyle bir şey yazmıyor),
İnternetin ilk aydan itibaren çok yavaş olduğunu söylüyorlar.
Müşteri hizmetleri beş para etmez ciğersizler diyorlar.

Benim evimde altyapı yok, olsa bile Türk Telekom asla verdiği hızda bir internet olmuyor ve çok leş hızında bir internete gereksiz paralar vermek istemiyor. Yani 10 GB bir oyun indirmek için bilgisayarın başında saatlerce beklemek istemiyorum. Vodafone 4.5G telefon interneti bile saniye 1.5-2MB arası çok hızlı dosya indiriyor.
TürkNet ise çok avantajlı olmasına rağmen burada alt yapısı yok.

Sizce geçeyim mi Turkcell Superbox 4.5G alt yapısız internetine? Bilgileriniz ve deneyimleriniz şu an benim için çok önemli. Limitsiz seçenekleri de var ama hızı düşük ve 200 TL'den başlıyor.

Vodafone'nun bu tarzda olan interneti, modem etkinliği sebebiyle sonlandırışmış.
Turk Telekom da düşman başına. Bir şirket devletine ve milletine böyle düşman olmamalı.

Bulunduğunuz bölgenin yoğunluğuna göre hız ve bağlantı sorunları yaşarsınız veya yaşamazsınız. Bu tarz konularda benim önerim kullanacağınız yerde ki yakın çevrede ki insanlardan bilgi almak olacaktır. Sen A şehrinde aynı firma ile sorun yaşıyorsundur ama ben B şehrinde yaşamıyorumdur.

Bulunduğunuz bölgenin yoğunluğuna göre hız ve bağlantı sorunları yaşarsınız veya yaşamazsınız. Bu tarz konularda benim önerim kullanacağınız yerde ki yakın çevrede ki insanlardan bilgi almak olacaktır. Sen A şehrinde aynı firma ile sorun yaşıyorsundur ama ben B şehrinde yaşamıyorumdur.

Turkcell hattı takılı olan bir telefonda 4.5G hız testi yapsak herhalde yeterli olur.

Size 100 GB yetecekse geçilir. Mesela ben Instagram, Twitter, YouTube derken günde 3-4 GB kullanıyorum tek başıma. Bana bu kota tek başımayken bile yetmez. Buna dikkat edin bence.

Yeter herhalde. 480P dizi ve anime izlerim. Instagram, Twitter kullanmıyorum. YouTube çok kullanırım.

Geri
Yukarı