Superbox belirtilen adreste kullanılmadığı için düşen internet hızı

XLlonKJEE

Hectopat
Yaklaşık 5-6 aydır Superbox kullanıcısıyım.

Aslında memnundum şantiye çalışanı olduğum için sürekli yer değiştiriyorum. Bugün internet hızımda bir problem oldu her zamanki gibi hat ayarlarımı güncellemek için 532'yi aradım ama bana, "Superbox ürününüzü belirtilen adreste kullanmadığınız tespit edilmiş olup internet hızınız bölgedeki kullanıma göre ayarlanacaktır" gibi bir mesaj söyledi ve telefon kapandı?

Bu ne saçma iştir bu Superbox sabit bir internet değil taşınabilir bir internet değil mi?

Evet taşınabilir ama taşınabilir sabit hızda internet değil hocam, bildiğimiz telefon hattı kullanıyor o modemi sadece hotspot görevi geliyor Turkcell altyapısının iyi olmadığı bir yerde hızın düşük olması çok da değişik bir durum değil. Ama bunu size söyleme şekilleri saçma sanki taşınabilir interneti taşımak suçmuş gibi.

Sanırım internetten bi' haber kullanım sağlıyorsun. Taşıdığın cihaz baz istasyonundan aldığı hızı sana veriyor, eğer bölgedeki baz istasyonunun sana yönlendirdiği hız kapasitesi düşük ise ona göre hız sağlar. Ama korkulacak bir şey de yok eğer internete video yükleme gibi işlemler yapmıyorsan gayet yeterli olacaktır.

Evet taşınabilir ama taşınabilir sabit hızda internet değil hocam, bildiğimiz telefon hattı kullanıyor o modemi sadece hotspot görevi geliyor Turkcell altyapısının iyi olmadığı bir yerde hızın düşük olması çok da değişik bir durum değil. Ama bunu size söyleme şekilleri saçma sanki taşınabilir interneti taşımak suçmuş gibi.

Hacı 6 aydır aynı yerdeyim 😁

aynı odada kullanıyorum 6 aydır sadece son 2-3 gündür bu saçmalığı yaşıyorum

Sanırım internetten bi' haber kullanım sağlıyorsun. Taşıdığın cihaz baz istasyonundan aldığı hızı sana veriyor, eğer bölgedeki baz istasyonunun sana yönlendirdiği hız kapasitesi düşük ise ona göre hız sağlar. Ama korkulacak bir şey de yok eğer internete video yükleme gibi işlemler yapmıyorsan gayet yeterli olacaktır.
video yüklemekden ziyade video bile izleyemiyorum

Hacı 6 aydır aynı yerdeyim 😁
Aynı odada kullanıyorum 6 aydır sadece son 2-3 gündür bu saçmalığı yaşıyorum.

Yani o halde saçma hocam CİMER'e şikayet edebilirsiniz veya direkt genel merkeze mail atıp durumu izah edebilirsiniz, şikayet vara bile yazabilirsiniz genelde hızlı dönüş sağlıyor firmalar orası üzerinden. Birkaç kez uğraşacağım meselelerde hayatımı kurtarmıştır.

Yeni konular

Geri
Yukarı