Superbox Sesli iletişimde ping sorunu

Drois

Kilopat
Daha fazla  
Superbox 10 Mbps kullanıyorum, hiçbir ping sorunum yok fakat Discord, TS gibi konuşma programlarında veya oyun içi sesli iletişim kurulduğunda benim sesim gayet iyi gidiyor. Karşı tarafın sesi ise robot gibi kesik kesik geliyor ve bende ping, lag gibi durumlara yol açıyor. Ne yapmalıyım?

Superbox 10 Mbps kullanıyorum, hiçbir ping sorunum yok fakat Discord, TS gibi konuşma programlarında veya oyun içi sesli iletişim kurulduğunda benim sesim gayet iyi gidiyor. Karşı tarafın sesi ise robot gibi kesik kesik geliyor ve bende ping, lag gibi durumlara yol açıyor. Ne yapmalıyım?

Merhabalar,
Birden fazla sorun olabilir. Superbox cihazında Discord, TS vb programların kullanıdığı portlar engelli olabilir.Mobil veri ile iletişim kurulduğu için anlık kesilmeler yada baz istasyonun yoğunluğuna göre anlık kesilmeler olabilir.Cihaz üzerinde TCP paketlerini taşıyan paket anahtarlamalı yapan güvenlik duvarı ses verilerini pakete işlemekte sorun yaşıyor olabilir.Önerim Superbox cihazın güvenlik duvarını kapatmanız.Özel uygulamalar sekmesinden kullanmak istediğiniz portları tanımlanız olacaktır.
Esenlikler dilerim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı