Superbox'a GSM sinyal güçlendirici alsam ping değerim düşer mi?

windyroute

Hectopat
Merhaba evim şehirmerkezinden biraz uzakta ve sabit internet altyapısı bulunmuyor. Bu sebeple superbox aldım paketim 20 MB. 4.5G çeken bir nokta var bu noktada 20 MB hız alıyorum sorunsuz çalışıyor fakar oyunlarda ping değerim 130 140. aynı Superbox şehir içi 50 60 ping veriyor. Sizce konuda da yazdığım gibi bir GSM sinyal güçlendirici pingimi düşürür mü? Veya Superbox harici antenlerinden alsam işe yarar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sinyal kalitesi yüksek olsada bant genişliği çok olan baz istasyonuna bağlanınca ping çıkar.
Yapacak bir şeyiniz yok.

Düzeltme: Bant genişliği çok az olan olacaktı. Dikkatimden kaçmış.
Bu gün bi test daha yaptım sanırım tam sinyal alamıyorum. Belki bir anten yardımıyla sorunu çözebilirim. Ama antene boşa para vermek istemiyorum. Bağlandığım baz istasyonunun bant genişliğini nasıl öğrenebilirim. Baz istasyonun bant genişliği ne kadar olursa online oyunlarda ping az olur ? Eğer bağlandığım baz istasyonu iyiyse aldığım sinyali iyileştirmeye çalışayım

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı