Superonline 16Mbps vs TTNET 35 Mbps

Kerem9

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar. Başlıkta da göründüğü gibi sizce hangisini seçmeliyim? Şu an kullandığım TürkNet'te kopmalar yaşıyorum açıkçası pek memnun kalmadım. Superonline'ın altyapısı Max 16 Mbps destekliyor sizce Superonline 16Mbps mi kullanmalıyım yoksa Türk Telekom 35Mbps mi? Siz hangisini önerirsiniz. Şimdiden teşekkürler.

Altyapı TT tarafından sağlanıyor anladığım kadarıyla. Bu durumda, ISS değiştirerek kopmayı çözemezsiniz. Telekomdaki hızınızı düşürerek stabilite sağlama şansınız var yine de. Servis sağlayıcı değiştirmeniz faturayı değiştirir sizin durumunuzda.

Öncelikle merhabalar. Başlıkta da göründüğü gibi sizce hangisini seçmeliyim? Şu an kullandığım TürkNet'te kopmalar yaşıyorum açıkçası pek memnun kalmadım. Superonline'ın altyapısı Max 16 Mbps destekliyor sizce Superonline 16Mbps mi kullanmalıyım yoksa Türk Telekom 35Mbps mi? Siz hangisini önerirsiniz. Şimdiden teşekkürler.

2 Firmanında tahattüt şartı var. Bence bütçeniz yetiyorsa 35Mbps'lik Türk Telekom tarifesini alın 16Mbps hızı büyük ihtimal ADSL üzerinden veririler ve upload hızınız 1Mbps olur. 35Mbps hızda ise 6Mbps upload hızı alırsınız. Genel olarak VDSL altyapısının ping değerleri ADSL altyapısına göre daha kararlı oluyor. (ADSL kullandığım zaman ping değerlerim alakasız şekilde 200-300MS gibi değerlere çıkıyor ama VDSL altyapısında ping değerlerim hep dengeliydi ani sıçramalara maruz kalmadım neredeyse)

Altyapı TT tarafından sağlanıyor anladığım kadarıyla. Bu durumda, ISS değiştirerek kopmayı çözemezsiniz. Telekom'daki hızınızı düşürerek stabilite sağlama şansınız var yine de. Servis sağlayıcı değiştirmeniz faturayı değiştirir sizin durumunuzda.

Türk Telekom'dayken böyle sıkıntılar yaşamıyordum TürkNet'e geçince yaşamaya başladım fakat hız artacağı için modemide değiştirmiştim TürkNet'e geçerken. Modemden dolayı olabilir mi?

Büyük firmalardan alıyorsan bakacağın tek şey hız, 35Mbps TTNET.

Bende sizin gibi düşünüyorum fakat aklımı karıştıran tek bir şey var. Eskiden TTNET kullanırken 16 Mbps kullanıyordum fakat indirme hızı dışında hiçbir problemim yoktu ne ping ne kesilmeler. Şimdi TürkNet kullanıyorum bu sefer hızdan memnunum ama kesilmeler ve +ping değeri var. Aklımda ki tek soru Türk Telekom 35'e geçsem eskisi gibi rahat eder miyim yoksa duyduğum kadarı ile aynı altyapı olduğu için oda yine böyle TürkNet gibi mi olur?

Bende sizin gibi düşünüyorum fakat aklımı karıştıran tek bir şey var. Eskiden TTNET kullanırken 16 Mbps kullanıyordum fakat indirme hızı dışında hiçbir problemim yoktu ne ping ne kesilmeler. Şimdi TürkNet kullanıyorum bu sefer hızdan memnunum ama kesilmeler ve +ping değeri var. Aklımda ki tek soru Türk Telekom 35'e geçsem eskisi gibi rahat eder miyim yoksa duyduğum kadarı ile aynı altyapı olduğu için oda yine böyle TürkNet gibi mi olur?
Ping altyapı ile alakalı değil, omurga ile alakalıdır. Kesilme konusunda hat değerlerinizi görmeden yorum yapmak yanlış olur.

Geri
Yukarı