Superonline 200 MB test sonucu 110 MB oluyor

Merhabalar herkese. hem bilgilendirici hem de yardım isteyeceğim sizden. Superonline 200 MB paketini kullanıyorum. Fast.com sitesinde değeri bu veriyor. Almanya üzerinde test denediğimde 90-110 MB veriyor. Superonline mh aradığımda klasik, herhangi bir problem yok diyorlar. Ben derdimi anlatamadım. Wi-Fi ağı üzerinde 75 hız alıyorsanız sorun yok dedi en son (5G Wi-Fi 6 modem). Normalde Wi-Fi 6 modemleri içinde çekim kalitesi daha iyi demişlerdi. Ama daha leş ve çekim kuvveti neredeyse yok gibi bir şey oldu bende. Wi-Fi görmüyor, görüyor bağlanıyor internet erişimi vermiyor. Nasıl durumu açıklarım ben bu arkadaşlara?

Eki Görüntüle 1089422
Verdikleri kabloyu CAT6 veya 7 bir kablo ile değiştirin. (Fiber dönüştürücü-modem arasındaki kablo)

Trajikomik bir şey göstereyim size. Yukarıdaki benim orijinal aldığım hız değerlerim. 22 Mbps alabiliyorum Fast.com'da

Bu da benim satın aldığım VPN sunucumdaki hızım:

Eki Görüntüle 1089490

Yani sonuç olarak Superonline kullanıyorsanız bunu bilinçli olarak yapıyorlar. Özgür takılmayın diye hızınızı limitliyorlar.

Yakında zaten bende VPN sunucusu kuracağım kendime. Speedtest sunucuları kendisinin olmasına rağmen dalgalıdan geçilmiyor. Sizin yine yakın değer vermiş. Gelen teknisyen zaten ekran görüntüsü al demişti. Tekrar aramayı düşünüyorum. Hem Netflix olayınıda danışacağım. Açıkçası o da bir 110 bir 27. kısıtlama olsa bile test sonuçları uyuşmuyor.

Ekran Resmi 2020-05-20 11.19.33.png

Benim de 100 Mbps'lik pakketten aldığım Fast hız testi sonucum.

Eki Görüntüle 1089507
Gerçekten şaka gibi. Bu da benden gelsin. Paket 200 Mbps.

Hali hazırda taktıkları kablonun 6-7 olduğunu nasıl anlarım konektörü vs bayağı değişik renkleri.
Bana bir düzeneği atar mısınız?
Cat 5E bile 1 Gbit'i destekliyor. Durumun kablo ile bir alakası yok. Herhangi bir kablo almaya kalksan şuanda zaten en düşük Cat 5E bulursun piyasada.
Ben de biliyorum CAT5e nin bile desteklediğini. Süperonline geçmişte sadece CAT5 100 Mbps destekli kablo gönderiyordu. Hepsiburada da kablo alıcılarının yorumlarına bakarsanız durumun ne kadar baskın olduğunu görürsünüz. Eğer bu arkadaşa da böyle bir kablo gönderdilerse sorunu çözülür. 200 Mbps'lik hızını alabilir. Yurtdışındaki hız kısıtlaması ise kullandığı İSS ile alakalı. Ben benzerini başka İSS'de yaşadım. Comnet'de ise yaşamadım.

Müşteri hizmetlerini aradım. Speedtest üzerinden test yaptım. Sonuç bu sefer 190 Mbps çıktı. Fast.com üzerinden yaptığım test sonuçlarının stabil olmadığını ve @kılıch hocamın dediği Netflix üzerinden ki kısıtı sordum. Kısıt yok ama biz fast.com önermiyoruz Speedtest yapın dediler. Onlarla konuşurken aldığın sonuç 5G Wi-Fi ağında bile 190'ı geçti. Şaka gibi bir durum. Biraz sonra tekrar arayacağım. Durumu tekrar buraya iletirim. Tüm testlerin her ihtimale karşı ekran görüntülerini alıyorum. @kılıch senin açından attığın fast.com sonuçlarını onlara göstermem sıkıntı olur mu?

Müşteri hizmetlerini aradım. Speedtest üzerinden test yaptım. Sonuç bu sefer 190 Mbps çıktı. Fast.com üzerinden yaptığım test sonuçlarının stabil olmadığını ve @kılıch hocamın dediği Netflix üzerinden ki kısıtı sordum. Kısıt yok ama biz fast.com önermiyoruz Speedtest yapın dediler. Onlarla konuşurken aldığın sonuç 5G Wi-Fi ağında bile 190'ı geçti. Şaka gibi bir durum. Biraz sonra tekrar arayacağım. Durumu tekrar buraya iletirim. Tüm testlerin her ihtimale karşı ekran görüntülerini alıyorum. @kılıch senin açından attığın fast.com sonuçlarını onlara göstermem sıkıntı olur mu?
Yurtdışında kıstıkları bir gerçek. Herkes biliyor bunu. Onlar ise kabul etmezler ama öyle.

Yeni konular

Geri
Yukarı