Superonline 500 Mbps internet 100 Mbps veriyor

• Konuyu başlatan Mr. A
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 286

Mr. A

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba.

Superonline'dan 500 MB'lik fiber internet aboneliği oluşturdum. Öncesinde 100 MB idi. Bir müddet 500 MB olarak kullandım. Fakat bugün 100 MB ile sınırlanmış vaziyette. Konuyla ilgili Superonline iletişim merkezini aradım. Merkez üzerinden kontrol yaptıklarını söylediler ve soruna bir çözüm bulamadılar. Ben de acaba farklı bir durum olabilir mi diye düşündüm. Neden derseniz, anakart ve işlemcimi yeniledim. Yeni sistemi kurar kurmaz da internet hızımın düşüklüğünü tespit ettim. Bu konuda fikirleriniz var ise alabilirim. Gerekirse modemin boot menüsüne erişim sağlamaya çalışacağım. Tavsiyeleriniz varsa açığım.

Herkese merhaba.

Superonline'dan 500 MB'lik fiber internet aboneliği oluşturdum. Öncesinde 100 MB idi. Bir müddet 500 MB olarak kullandım. Fakat bugün 100 MB ile sınırlanmış vaziyette. Konuyla ilgili Superonline iletişim merkezini aradım. Merkez üzerinden kontrol yaptıklarını söylediler ve soruna bir çözüm bulamadılar. Ben de acaba farklı bir durum olabilir mi diye düşündüm. Neden derseniz, anakart ve işlemcimi yeniledim. Yeni sistemi kurar kurmaz da internet hızımın düşüklüğünü tespit ettim. Bu konuda fikirleriniz var ise alabilirim. Gerekirse modemin boot menüsüne erişim sağlamaya çalışacağım. Tavsiyeleriniz varsa açığım.

Anakarttan olabilir aratıp Ethernet çıkışlarının kaç Mbps desteklediğine bakar mısın?

Anakarttan olabilir aratıp Ethernet çıkışlarının kaç Mbps desteklediğine bakar mısın?

Veya telefon veya farklı bir cihazdan test yapıp donanım kaynaklı mı diye test edebilirsin.

Anakart modeli ASUS TUF GAMİNG A520M-PLUS II. Zaten anakart kutusunun arkasında da 1GB desteklediği yazıyor. Anakart kaynaklı değil bence... Doğrudan modem ile alakalı... Modem arayüzünden anlar mısın? Yahut anlayan birisi varsa el atabilir mi? Kablosuz da 500 MB gelirken kablolu da 100 MB gelmesinin tek sebebi bu olabilir diye düşünüyorum.

Veya telefon veya farklı bir cihazdan test yapıp donanım kaynaklı mı diye test edebilirsin.
Laptop 500 MB alıyor. İndirmeleri vesaire hep 50 MB'te... Yani normal...

Anakart modeli ASUS TUF Gaming A520M-Plus II. Zaten anakart kutusunun arkasında da 1GB desteklediği yazıyor. Anakart kaynaklı değil bence... Doğrudan modem ile alakalı... Modem arayüzünden anlar mısın? Yahut anlayan birisi varsa el atabilir mi? Kablosuz da 500 MB gelirken kablolu da 100 MB gelmesinin tek sebebi bu olabilir diye düşünüyorum.

Laptop 500 MB alıyor. İndirmeleri vesaire hep 50 MB'te... Yani normal...

Hocam Ethernet kablonuz CAT kaç? Bazıları CAT5 vardı 100 veriyordu CAT6ya geçtim düzeldi yazmış. Gerçi önceden 500 kullanabiliyorum demişsiniz bilemiyorum vallahi.

Hocam Ethernet kablonuz CAT kaç? Bazıları CAT5 vardı 100 veriyordu CAT6ya geçtim düzeldi yazmış. Gerçi önceden 500 kullanabiliyorum demişsiniz bilemiyorum vallahi.

Ankartta birden fazla Ethernet portu varsa hepsi 1GB desteklemiyor olabilir tüm Ethernet girişlerini test ettiniz mi?

Ankartta birden fazla Ethernet portu varsa hepsi 1GB desteklemiyor olabilir tüm Ethernet girişlerini test ettiniz mi?
Anakart üzerinde tek bir ethernet portu var. Kablo ise CAT 6...

Anakart üzerinde tek bir ethernet portu var. Kablo ise CAT 6...
Az önce bir ayar farkettim bu arada... Ethernet portu iki tane gözüküyor ağ ayarlarında... Ethernet 3 ve Ethernet 4. Ethernet 4 en fazla 100 MB gösteriyor. Ethernet 3 ise en fazla 2000 MB gösteriyor. Ethernet 4'ü devre dışı bırakıp, Ethernet 3'ü aktif ettim. Bu sefer bağlantı gitti.

Anakart üzerinde tek bir Ethernet portu var. Kablo ise CAT 6..

Az önce bir ayar fark ettim bu arada... Ethernet portu iki tane gözüküyor ağ ayarlarında... Ethernet 3 ve Ethernet 4. Ethernet 4 en fazla 100 MB gösteriyor. Ethernet 3 ise en fazla 2000 MB gösteriyor. Ethernet 4'ü devre dışı bırakıp, Ethernet 3'ü aktif ettim. Bu sefer bağlantı gitti.

Acaba BIOS'tan falan mı bir ayar yapman lazım keşke yardımcı olabilsem ama dediğm gibi çok da bir bilgim yok kimsede yazmamış.

Anakart üzerinde tek bir Ethernet portu var. Kablo ise CAT 6..

Az önce bir ayar fark ettim bu arada... Ethernet portu iki tane gözüküyor ağ ayarlarında... Ethernet 3 ve Ethernet 4. Ethernet 4 en fazla 100 MB gösteriyor. Ethernet 3 ise en fazla 2000 MB gösteriyor. Ethernet 4'ü devre dışı bırakıp, Ethernet 3'ü aktif ettim. Bu sefer bağlantı gitti.

Ethernet Link Speed Capped at 100 Mbps hocam verdiğim linkte bir ayar yapıyor dener misin?

Yeni konular

Geri
Yukarı