Superonline fiber altyapısında Vodafone nasıldır?

Altyapı aynı olduğu sürece bir şey değişmeyecektir. Ayrıca Superonline'da çok sorun yasamamaniz lazım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

Superonline fiber altyapısı üzerinden Vodafone fiber kullanıyorum. Kaboda superonline yazıyor, modemde superonline yazısının üstüne yazıcıdıcan çıktı alıp vodafone yazmışlar. Yani altyapı tamamiyle superonline'a ait. Ama benim aldığım vodafone'da superonline da olmayan hizmet paketi mevcut, memnunum.

1. Superonline'ın vodafone müşterilerine kasıtlı olarak mobbing yaptığını düşünüyorum. Modemi sürekli kilitliyor, yavaşlatıyor, interneti kesiyor. Çözüm olarak ben verilen modemi değiştirdim tüm sorunlar ortadan kalktı.

Böyle bir çözümü denemek isteyebilirsiniz, uzun süredir Vodafone müşteri olduğum için çok iyi bir fiyat ve internet paketine sahibim. Başka pakete, tarifeye geçmek istemediğim için böyle bir çözüm yoluna başvurmak durumunda kaldım.

100Mbit internetim var, modeme kablo ile bağlı isem hız testlerinde bu değere çok yaklaşıyorum zaten: kablosuz kullanımda malum, kablosuz bağlandığım hız ile idare etmek durumundayım.

Merhaba,

Superonline fiber altyapısı üzerinden Vodafone fiber kullanıyorum. Kaboda superonline yazıyor, modemde superonline yazısının üstüne yazıcıdıcan çıktı alıp vodafone yazmışlar. Yani altyapı tamamiyle superonline'a ait. Ama benim aldığım vodafone'da superonline da olmayan hizmet paketi mevcut, memnunum.

1. Superonline'ın vodafone müşterilerine kasıtlı olarak mobbing yaptığını düşünüyorum. Modemi sürekli kilitliyor, yavaşlatıyor, interneti kesiyor. Çözüm olarak ben verilen modemi değiştirdim tüm sorunlar ortadan kalktı.

Böyle bir çözümü denemek isteyebilirsiniz, uzun süredir Vodafone müşteri olduğum için çok iyi bir fiyat ve internet paketine sahibim. Başka pakete, tarifeye geçmek istemediğim için böyle bir çözüm yoluna başvurmak durumunda kaldım.

100Mbit internetim var, modeme kablo ile bağlı isem hız testlerinde bu değere çok yaklaşıyorum zaten: kablosuz kullanımda malum, kablosuz bağlandığım hız ile idare etmek durumundayım.
Superonline fiber de kendi modemimizi kullanmamıza izin verilmiyor siz nasıl kullandınız?
Merhaba,

Online oyun oynuyor musunuz? Oynuyorsanız ping yükseliyor mu veya packet loss var mı?

Merhaba,

Superonline kullanıcı adı ve şifresini vermiyor. Ama vodafone kullanıcı adı ve şifresini veriyor. Superonline kullanan arkadaşlarım da var kendi modemlerini kullanan. Youtube'a "Superonline şifre bulma" veya "Superonline wan şifresini öğrenme" yazarsanız eğer göreceksiniz zaten. Wireshark gibi programlarda kullanabilirsiniz öğrenmek için.

Servis sağlayıcı kullanıcı adı ve şifreyi modeme yüklüyor zaten. Modem şifreyi biliyor ki internete bağlanıyor: bizim yaptığımız modemi bilgisayara bağlayıp kullanıcı adı ve şifresini bize söylemesini sağlamak.

Geri
Yukarı