Superonline fiber internette ping dalgalanıyor

can444

Hectopat
Merhaba, Superonline 200/20 fiber internet mevcut. Hizmetin tek sıkıntısı Online oynadığım oyunda ( CS:GO) pingin ort. 50-60ms de olup 7-8 dakikada bir 80-90-100ms değerlerine çıkıp tekrar hızlı bir şekilde 60'a düşüyor. Bundan dolayı da takılmalar/laglar oluyor. Bazen normal oynarken oluyor (yani CS'de örneğin yürüyorum) bazen de bir adam beni öldürdü diyelim kafama tek yedim fakat teki yiyip o kafa zırhını deldiğinde ses çıkar bilirsiniz o ses geliyor ve 1 saniyeliğine ekran donuyor ve sonra oyun devam ediyor. Bu esnada pingi kontrol ediyorum ve donma olduğu zaman ping anlık 100e çıkıp hızlı bir şekilde 60-70'e düşüyor. TurkNet VDSL üzerinde böyle bir sıkıntım yoktu ne olduysa bu Superonline fiberde olmaya başladı. Dolayısıyla bilgisayarımın donanımıyla alakalı bir sorun olduğunu düşünmüyorum.

→ Modem - kasa ve ont cihaz - modem arası kabloları değiştirdim fakat çözülmedi.
→ Modem-ont arası CAT6, modem-kasa arası CAT5e kablo kullanıyorum şu an. Daha önce her 2 kablo da CAT6 idi bir şey değişmedi. Bende en son CAT5E ile test ettim sonuç aynı olunca öyle bıraktım.
→ Oyun oynarken Wi-Fi kapalı test ediyorum ve oyunu kablolu internet ile oynuyorum.
Modem: ZTE H3600 V9.
Ont: Nokia g-010G-R

Waveform bufferbloat sonucum: Bufferbloat and Internet Speed Test - Waveform

1681739827292.png

1681739876631.png

1681740442788.png

Dosya upload edilirken de edilmiyorken de "ping -n- 50 81.212.216.12" test sonucu aynı:

1681740422683.png

1681740310621.png

Son düzenleme:
Bende de aynı sorun var kimse kullanmasa dahi bazen internet gram çekmiyor. Evde tek başıma bf1 oynuyordum. Ping 40 civarındaydı. Sonra 60 sonra taa 900 e kadar gitti. Hiçbir uygulama indirme falan yapmıyordu. Yetkililerle görüş hallederler belki.

Bende de aynı sorun var kimse kullanmasa dahi bazen internet gram çekmiyor. Evde tek başıma bf1 oynuyordum. Ping 40 civarındaydı. Sonra 60 sonra taa 900 e kadar gitti. Hiçbir uygulama indirme falan yapmıyordu. Yetkililerle görüş hallederler belki.
2 kere ticket açtım her şeyin normal olduğunu iddia edip bana online oyunlarda 90ms'ye kadar pingin normal olduğunu söylüyorlar. Benim asıl üzerinde durduğum problem pingin belirli aralıkta kalamadığı... Ani iniş çıkış yüzünden lag oluyor. Turkcell yetkilileri problemi anlamıyor ya da anlamak istemiyor.' Wifi kapalı, kablolu kullanıyorum dememe rağmen ise klasik 'kablosuz kullanıyorsanız bu normaldir, ağda başka biri varsa hızlar bölünebilir' hazır cevapları veriliyor. Kısaca turkcell sorunu çözmek istemiyor. Siz çözebildiniz mi ?

Konuya okuyan arkadaşlar var ise oyun oynacaksanız bu iss'i önermiyorum. Zaten internetinize sansür uygulamakla meşhurlar. Agresif vpn engelleme, port açamama , modem özgürlüğü yok (uğraşırsanız çözümü var )vs...

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı