Superonline fiber ne zaman aktif olur?

Laudatory

Hectopat
4-5 ay önce mahalleye fiber çekilmişti. Yan binalara geldi fakat bizim bina sahibi istememişti, diğer bina sakinleriyle birlikte ikna ettik sonunda ve bir protokol imzalandı. Bayramdan sonra binaya kutu koymak için geleceklerini söylediler. Tahmini ne kadar süre sonra fiber altyapı aktif olur?

2020 Ağustos ayında kapımın önünden kablo çekilmesi için Superonline'ı aradım. Proje kapsamında ne zaman olacağı belli değil dendi. Kapımın önünden binaya yarım metre ya var ya yok. Mecburen Türk Telekom VDSL hizmeti almak zorunda kaldım. 2021 Mayıs ayı gibi binada ADSL kullanan Superonline abonesi olan iki kişi bakır internet hattının sorunlu olduğunu söylediği için fiber döşediler sonra kapımıza pişkin pişkin gelip fiber döşedik geçmek isterseniz diye kartımı vereyim vs dediler. Bu iş tamamen müşteri işi. Apartmanda 5 kişiden imza toplayın biz geçmek istiyoruz diye anında döşerler.

2020 Ağustos ayında kapımın önünden kablo çekilmesi için Superonline'ı aradım. Proje kapsamında ne zaman olacağı belli değil dendi. Kapımın önünden binaya yarım metre ya var ya yok. Mecburen Türk Telekom VDSL hizmeti almak zorunda kaldım. 2021 Mayıs ayı gibi binada ADSL kullanan Superonline abonesi olan iki kişi bakır internet hattının sorunlu olduğunu söylediği için fiber döşediler sonra kapımıza pişkin pişkin gelip fiber döşedik geçmek isterseniz diye kartımı vereyim vs dediler. Bu iş tamamen müşteri işi. Apartmanda 5 kişiden imza toplayın biz geçmek istiyoruz diye anında döşerler.
Zaten imzalar atıldı döşeyecekler fiberi bizzat protokol yöneticisi ile görüştüm hatta kutunun nereye konacağını da söyledi benim sorum sadece ne kadar sürede fiberin aktif olacağı.

Türk telekom kutu takması yaklaşık 1 ay sürmüştü. Kutu takıldıktan 2 hafta sonra da aktif etmeye geldiler. Aynı gün akrif olmuştu.

Çok beton kırılacakmış vs. adamlar kapatırız dedi yine yok demişti dükkanlar birkaç kişiyi daha toplayıp ikna ettik 3 ay sonunda. Çağa ayak uyduramamış insanlar var hala maalesef.
Şöyle gerizekalı aptal bina sahipleri ve/veya müteahhitler gördükçe öyle sinirleniyorum, öyle sinirleniyorum ki... Ama sonra Sosyal kuralları aklıma geliyor tabii. Yahu bir insan neden binasına Fiber internet istemez, neden insanları bu muhteşem hizmetten mahrum bıraktırmak ister? Azıcık beynini kullansana be adam, bir kere çektireceksin ama belki hiç arıza olmadan uzunca bir süre kullanacaksın. Bakır kablo da kalsan her hafta kesinti yaşayacağına, binanı belki azıcık kirletecekler ama en azından hem daha az gecikmeli hem de daha hızlı bir internet sahibi olacaksın.

Gerçekten şu insanlarımızı anlayamıyorum yani, nasıl bu kadar akıl yoksunu olabiliyorlar hiç anlayamıyorum. Bu arada uzun sürmeyecektir herhalde, 1 aya kadar hallolur, 2 hafta içinde de sistemde altyapı görüntülendiğinde abone alımına açık olurlar muhtemelen.

Yeni konular

Geri
Yukarı