Superonline fiber zorla statik IP dayatıyor

Yaklaşık 1 aydır Call of Duty Warzone 3.0 sunucularına sadece Superonline interneti bağlı iken bağlanamıyorum (hata kodu: Hueneme-negev). Odama kadar gelen Superonline fiber kablosu ile birlikte Superonline fiber kullanıcısıyım. Sorunumu ilettiğimde ise gelen cevap:

Modeminizin dinamik IP havuzundan otomatik olarak IP aldığını görüyorum. Statik IP almadığınız sürece bu duruma herhangi bir müdahalede bulunamadığımızı belirtmek isterim. Bu bilgi sözleşmenizde "Turkcell Superonline, teknik servis ve hizmetlerde teknolojinin getirdiği her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir." maddesiyle belirtilmiştir. Modeminizin aldığı IP, internet bağlantınızı sağlıklı olarak kullanmanıza engel olmamaktadır. Modemin aldığı IP adresinin değişmemesi için statik IP ürünü satın alabilirsiniz.

Açıkçası 2 yıldır Superonline fiber hizmetinden gerek indirme hızı olsun gerek oyunlarda ping vb. sorunları yaşamamam olsun çok memnundum.
Fakat son 1 aydır oynadığım oyuna giriş yapamıyorum. Sorunun giderilmesini istediğimde ise ücretli bir servis olan statik IP dayatması yapılıyor.

2024 Mart ayında taahhüt sözleşmem sona eriyor. Altyapı olarak Superonline fiber harici Türk Telekom VDSL var. Altyapı sorgulamada TT altyapısı ile 71-100 Mbps alabilirsiniz yazıyor. Makul ücret farkı ile 500/50 Mbps fiber bağlantı kullandığım için ISS değiştirmek istemiyorum fakat yaşadığım sorun ortada. Statik IP fiyatı da çok pahalı geliyor. Başka firmalara geçiş yapsam böyle bir sorun yaşar mıyım? Sizce ISS değişmeli miyim?

Geçici bir çözüm olarak VPN kullanabilirsiniz. Aynı sorunu Superonline ile ben de yaşadım. 1 hafta kadar VPN ile oynadıktan sonra oyuna girebilir hale geliyorsunuz.

VPN ile giriş yaptıktan sonra VPN kapatıp oyuna devam ediyorsunuz. Modemdeki IP değiştiği zaman girebilir hale geliyorsunuz ama 1 haftadan kısa ya da uzun sürebilir ama genelde 1 hafta kadar sürüyor. Bu durumu 2 kez yaşadım hepsinde 1 hafta sonra düzelmişti. Bir de modemi kapatıp 30 dakika kadar kapalı tutmayı da deneyebilirsiniz. Arkadaşımda da böyle çözülmüştü.

Yeni konular

Geri
Yukarı