Superonline 3 gündür statik IP sağlamıyor

torcak1

Hectopat
Daha fazla  
Salı günü Superonline internet sitesi üzerinden statik IP almıştım. Aynı günün akşamında hala IP adresim değişmediği için müşteri hizmetlerini aramıştım ve "Statik IP adresinin tanılanması birkaç saat sürebilir" demişlerdi ama 3 gün oldu hala bir değişiklik yok. Modeme her reset attığımda yeni bir 100 ile başlayan IP alıyorum. Modemimle ilgili bir durum mu var yoksa bu kadar uzun sürmesi normal mi? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Salı günü Superonline internet sitesi üzerinden statik IP almıştım. Aynı günün akşamında hala IP adresim değişmediği için müşteri hizmetlerini aramıştım ve "Statik IP adresinin tanılanması birkaç saat sürebilir" demişlerdi ama 3 gün oldu hala bir değişiklik yok. Modeme her reset attığımda yeni bir 100 ile başlayan IP alıyorum. Modemimle ilgili bir durum mu var yoksa bu kadar uzun sürmesi normal mi? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Sizlik bir durum yok. Modemle de bir işiniz yok.

Gelen DSL hattı değişeceği için zaten geçiş işlemi olduğu anda otomatik olarak internetiniz gidecek ve sonra geri gelecektir. Modeminiz yeni IP adresini algılayıp değiştirir. Yani IP'yi kendi kendine yenileyemezse bile internetiniz gittiği için siz doğal olarak modem resetlersiniz.

Ayrıca statik IP hizmeti bölgedeki santral tarafından yapılır. Bölgedeki çalışma hızı da şansınıza ahesteyse biraz oyalarlar haliyle... Süreç uzarsa müşteri hizmetlerinden hizmet numaranızı verip durumu anlatırsanız faydanıza olur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı