Superonline HG253 Modemi Disconnect Sorunu

dominik35

Kilopat
Daha fazla  
Evet arkadaşlar buraya sadece bilgilendirme amaçlı yazıyorum. Superonline a fiber aboneliğiniz olup HG253 marka modem kullanıyorsanız Wi-Fi dışında Teamspeak, Steam tarzı yerlerde kopmalar yaşayacaksınız. Öncellikle Superonline ı arayıp söyleseniz bile sorun olmadığında ısrar ediyor. Ben konuyu şikayetvar diye bi siteye taşıdım(ki orası en hızlı geri dönüş yaptıkları yer ve başka yere sıçramadan sorununuz geri dönüş olmuyor.)3 gün uğraştım orda da çözüm bulamadım en sonunda benle ilgilenen müşteri temsilcisi beni başka yere postaladı geri dönüş yapılacaktır dedi. Beyler araştırma yaptım bu sorunu yaşayan tek biz değiliz. Şimdi şöyle ki Steam de bağlanamadığım 2 farklı oyun var 1. H1Z1 ve 2. Rust , Rust dan başlıyalım oyunda bir sunucuya giriş yapmamın ardından bazen oyunda uykudan kalkamıyorum bazende uykudan kalksam etrafta dolanıyorum ama hiç bir türlü birşey lootlayamıyorum ayrıca chat e hiçbir şey yazamıyorum. Rust da ki sorun Dünya da sadece 2 Firma da var. 1. firma Avustralya'nın IINET firması 2. Türkiye'nin Superonline firması(İngilizce bilen arkadaşlar burdan konuyu okuyabilir : Disconnected: unresponsive :: Rust Bug Reports) Şimdi H1Z1'den bahsedeyim size 3 aydır uğraştığım bir sorunu var H1Z1 oyunun G9 ERROR. İnternet de denilen herşeyi yaptım her şeyi tertemiz format bile attım. Ama sorun oyun firması değil tabi ki de Superonline, Daybreak firması 3 aydan sonra geri dönüş yaptı :) . Sonunda bir kanıya varmışlar (toplu internet bilgilerimi modem bilgilerimi falan herşeyi attım.). sadece bu sorun Türkler de varmış ve Sorunun sebebi HG253 marka modemmiş. İngilizce bilen arkadaşlar bu da kanıtı :

Response Gary B via Email 02/22/2016 04:05 PM
Greetings DominikTR,

Thank you for contacting Daybreak Games. Unfortunately, the modem you are using, the HG253, has been known not to be able to create a connection to our H1Z1 servers. We have had many Turkish players with this issue because Superonline uses many of those modems. The only way we have found to fix this issue is to call SuperOnline and have them replace the modem with a different model. I have also heard that wireless connections work with the HG253. If you are not able to use a wireless connection with your modem, please contact Superonline and request a new modem. I apologize for the inconvenience.

Regards,
TSR Gary B.
Technical Support Representative

Contact Daybreak Games Account, Billing, and Technical Support
Email: Contacting Customer Service | Daybreak Games
Customer DominikTR soe via CSS Web 02/22/2016 01:21 PM
1- Turkcell Superonline
2- Home Gateway HG253
3- I'm at home
4- Wired
5- Fiber
6- 2.94 mbps Download, 1.02 mbps Upload

But i was able to play with this download and upload speed

Biraz uzun oldu bu arada sorunum hala devam ediyor konu burda Superonline Modem Arızası... Başlıklı Şikayet hala bir sonuç yok benim gibi 2 Ocak tan beri aynı sorunu olan arkadaşa da geri dönüş yapmamışlar. Burası Türkiye alıştık böyle şeylere sonuçta en baştan belliydi böyle şeyler olacağı adamlar internet getiriyor sınırsız yapıyorlar 1 sene 2 sene öyle devam ediyor sonra diyorlar bu bizim halka fazla hemen AKK getirelim AKK getiriyorlar bitmiyor canlarını sıkıldığında interneti kesiyorlar. Herkese iyi forumlar ve konuyu okuyan herkese şimdiden teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı