Superonline ile Twitch.TV'de yayın yapılmıyor

kissyland

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba herkese.
Arkadaşlar, yaklaşık birkaç gün önce Superonline'ın oyuncu paketini aldım. Fiber internet, 50 download, 20 upload. Müşteri hizmetleri ile konuşurken de özellikle Twitch. TV'de yayın yapacağımı, bunun benim gelirim olduğunu, bu yüzden upload hızının yüksek olduğu bir interneti almak istediğimi söyledim. Bana en yüksek ve uygun olan paketin bu olduğunu söylediler.
Speedtest ve benzeri sitelerde hız kontrolü yaptığımda 20 MB upload olduğu gözüküyor. Jitter 2, ping ise 8. ancak Twitch üzerinden yayın yapmaya çalıştığımda (5MB yükleme seçiyorum Streamlabs OBS'ten, onu da geçtim, 2 seçsem de fark etmiyor) bazen yayın mükemmel şekilde devam ederken bazen inanılmaz bir frame drop yaşıyorum. Upload 5Kbps'ye kadar düşebiliyor. Twitch'te seçtiğim serverları değiştirerek, yükleme hızımı veya FPS'i (30 da yaptım 60 da) değiştirerek düzeltmeye çalıştım. Herhangi bir şekilde düzeltemiyorum. Superonline tarafından Twitch gibi sitelere throttling uygulanıyor olabilir mi? Modemin arkasında Huawei optixstar HG8245x6 yazıyor. Modem bağlantısını henüz iki üç gün önce yaptılar dolayısıyla problemin modemden kaynaklı olduğunu zannetmiyorum ancak bunun yerine pahalı bir router alsam, bu sorunu çözebilir miyim? Bazı arkadaşlar VPN kurarak bunu aşabileceğimi söyledi. Ne yapacağımı bilmez bir haldeyim. Biri bana lütfen yardımcı olabilir mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı