Superonline internet hızı düştü

Müşteri hizmetlerini aradınız mı?
Az önce müşteri hizmetleri ile görüştüm onlar müdahale etti fakat onlar müdahale ettikten sonra hızım yeniden 55-60'tan 25-30'a düştü Steam'de fakat şimdi yeniden 50'ye yükseldi.
Yanlış bilmiyorsam çok fazla paket indirdiğiniz için sunucular saldırı olabileceğini anlayıp bant genişliğini kısıyor. Sanırsam düşük indirme hızınız bu yüzden. İnternette örnekleri mevcut.
Olabilir, internet kurulduktan sonra birçok büyük boyutlu dosya indirdim.
Ben İDM ile YouTube'dan aynı anda 4-5 video indirme yaptığımda 117 MB/s görüyorum.
Sorun indirdiğim site ile alakalı, şimdi Google drive üzerinden dosya indirdim hızım 55 megabyte/saniye.👍🏻
Arkadaşlar şu anda 1000 megabit hız alıyorum. Ama indirme hızım onun yarısı kadar (55-60 megabyte/saniye). Sanırım bununla ilgili yapılabilecek birşey yok, 100-120 megabyte/saniye indiremez 1000 megabit gözükse bile speedtest sonucu? Doğru mu anlıyorum?

Son düzenleme:
İndirir. Ama karşı tarafın size sunduğu hız önemli. Dediğim gibi IDM ile 4-5 videoyu indirmeye başladığımda saniyede 117 MB/s görüyorum. Ortalama 110 MB/s oluyor. Yani ortalama 880 Mbit ile 936 Mbit arası oluyor.
Anladım, konudan bağımsız olarak, pingim CS:GO'da 40-45'ten 60-70 arası değerlere çıktı ethernet kablosunu taktıktan sonra, bununla ilgili tavsiye edebileceğiniz herhangi bir çözüm mevcut mu? Speedtest üzerinden yaptığım testte pingim 8 ms olarak gözüküyor (kablosuz bağlantı üzerinden gerçekleştirdiğim testte bu oran 9 ms olarak gözüküyordu)

Benim hız aynı. Düşmedi daha.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (63).png
    Ekran Görüntüsü (63).png
    39,2 KB · Görüntüleme: 29
Benim hız aynı. Düşmedi daha.
Server'dan, server'a değişiyor ping oranları. Bazı sunucularda 40-45 ping alırken bazı sunucularda 60-70 arası ping değerlerini görmek mümkün dolayısıyla yapılacak birşey yok. internetim ile ilgili sorunumu çözmemde bana yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim. Steam - ayarlar - indirmeler - indirme bölgesi üzerinden BK Londra'yı seçerek sorunumu çözdüm.👍🏻

Bu hız testlerini Speedtest ile yaparken sunucuyu Superonline dışında bir sunucu seçiyorsunuz değil mi? Turkcell Superonline kendi ağında daha hızlı, 100Mbps paketler bile 300-400 görüyor öyle olunca. Sizde de böyle bir yanılgı olmasın?

Bu hız testlerini Speedtest ile yaparken sunucuyu Superonline dışında bir sunucu seçiyorsunuz değil mi? Turkcell Superonline kendi ağında daha hızlı, 100Mbps paketler bile 300-400 görüyor öyle olunca. Sizde de böyle bir yanılgı olmasın?
Sunucuyu rastgele bir sunucu olarak kendisi seçiyor çoğunlukla Superonline sunucusu seçiyor bazen farklı bir sunucu da seçtiği oluyor. Turkcell Superonline kurulum ekibi bize ilk aylarda bu tarz yüksek hızların görülmesinin normal olduğunu (hat binaya yeni döşendiği için) fakat sonraki aylarda bu hızın normale döneceğini belirtti.

Son düzenleme:
Ben Nperf testinde hız testi yaptığımda bile 1Gbit hız alıyorum ve hızım düşmedi daha. Enteresan.
Nperf üzerinden test gerçekleştirdim, hızım ortalama 686 MBit/s download 24 MBit/s upload olarak gözüküyor fakat test sırasında çoğunlukla download hızım 450-500 arasında değişiyor. Sanırım Porocon1337'nin dediği gibi sunucu Turkcell olduğundan ötürü 1000 MBit olarak gözüküyor speedtest uygulamasında. Dolayısıyla 100-120 megabyte/saniye gibi değerli görmem zaten mümkün değil eğer Nperf verileri güvenilirse.
Ayrıca speedtest üzerinden Türknet Ankara sunucusuna bağlanıp denedim pekte değişen birşey olmadı, 550 MBit hızı geçmiyor hızım download olarak.

Son düzenleme:
Nperf üzerinden test gerçekleştirdim, hızım ortalama 686 MBit/s download 24 MBit/s upload olarak gözüküyor fakat test sırasında çoğunlukla download hızım 450-500 arasında değişiyor. Sanırım Porocon1337'nin dediği gibi sunucu Turkcell olduğundan ötürü 1000 MBit olarak gözüküyor speedtest uygulamasında. Dolayısıyla 100-120 megabyte/saniye gibi değerli görmem zaten mümkün değil eğer Nperf verileri güvenilirse.
Ayrıca speedtest üzerinden Türknet Ankara sunucusuna bağlanıp denedim pekte değişen birşey olmadı, 550 MBit hızı geçmiyor hızım download olarak.
Ben de Nperf testinde kabloluda 900 ve üzeri oluyor. Akşam eve geçince test yapar atarım, eğer hızım düşmediyse🤣

Yeni konular

Geri
Yukarı