Superonline internet yavaşlığı

Yer
The Fields of Ard Skellig
Daha fazla  
Bugün internet çok garip. Hız testi yapıyorum değerlerim her zamankine yakın çıkıyor ama internet inanılmaz derecede yavaş küçük resimleri bile zar zor yüklüyor. Modemi kapattım, IP temizledim, bağlı olan herkesi çıkardım fakat hala sonuç aynı. Aynı durumu yaşayan veya çözebilen var mıdır? Şimdiden teşekkürler.

Bugün internet çok garip. Hız testi yapıyorum değerlerim her zamankine yakın çıkıyor ama internet inanılmaz derecede yavaş küçük resimleri bile zar zor yüklüyor. Modemi kapattım, IP temizledim, bağlı olan herkesi çıkardım fakat hala sonuç aynı. Aynı durumu yaşayan veya çözebilen var mıdır? Şimdiden teşekkürler.
Modemi resetlemediysen resetle benimde başıma gelmişti aşırı yavaştı.

Superonline değil ama aynı sorunu dun geceden beri yaşıyorum. Benim hız testimde de düşük cıkıyor maalesef. 30 Mbps aldığım paket şu an 1.73 veriyor. Yoğunluktan dolayı bölgeye yapılan bir yavaşlatma politikası olabilir.

Müşteri hizmetleriyle konuşmayı deneyebilirsin.

Ek Açıklama 2020-04-24 153340.png

Genel altyapıda sorun olabilir. Çünkü benim de internetim 25 Mbps uploud hızım var ama bana yansıttığı 5-6 Mbps bulunduğunuz bölgede de fazla erişim varsa ondanda olabilir

İnternetiniz fiber mi ADSL mi?
ADSL hocam
Çözümünü buldum. IP temizlerken gerekli komutların tamamını kullanmamışım. Saolsun forumdan birinin önceden önerdiği bir deneme ile düzelttim. "
Packet loss sorunu olabilir. Düzeltmek için adımları uygulayın.

Başlat'a CMD yazın, sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırın ve aşağıdaki her komuttan sonra Enter'a basıp komutu uygulayın:

Kod:
İpconfig /flushdns.
İpconfig /registerdns.
İpconfig /release.
İpconfig /renew.
Netsh winsock reset catalog.
Netsh int IPv4 reset reset.log.
Netsh int IPv6 re.

Set reset.log.
Exit" sadece flushdns ve renew komutlarını kullanmıştım. Burdaki tüm adımları yerine getirdiğimde sorunum biraz da olsa düzeldi.Herkese yardımları için teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı