Superonline İnternetin Olduğundan Yavaş Olması

İnfluence

Hectopat
Merhaba, Süperonline ile 8MB AKN'lı, AKN'siz 3MB anlaştım. Speedtest.net üzerinde 8MB gösteriyor ama bir şey indirdiğim zaman 800kb/s oluyor, İnternet sağlayıcım 8000kb/s olmalı diyor. Superonline bizle alakalı değil hatlarınız normal gözüküyor diyor, ne yapmalıyım? Yani kısaca 10'da 1'ini alıyorum.

1.png
2.png

Dosya Ekleri

• 3.png
    3.png
    2,5 KB · Görüntüleme: 56
Son düzenleyen: Moderatör:
8000kb/sn olması için 80MBPS download gerek. Buyuk ihtimal siz ADSL kullanıyorsunuz. Değerler normal sanırsam yine de modem değerlerinizi atın bir kontrol edelim.

İnternetiniz 8 Mbit ise, bir dosyayı saniyede 800 KB ile indirmesi normaldir.
Internetiniz ADSL ise; üstteki değer AKN sonrası, alttaki değer ise AKN öncesiyse indirme hızlarınızda bir problem yok.

Ayrıca konuda bir hata oldu herhâlde. AKN mi 8 MB yoksa Internet hızınız mı 8 Mbit?

Belki de konuyu ben tam olarak anlayamadım. Bilmiyorum.

internet hızım 8mb akn 100gb ben direk indirmede 8mb alıcam diye düşünüyordum 10 da 1 ini alıyorum siz normal diyorsunuz superonlıne dowland da 8mb görmelisin diyor

Bakın 8mb demek 8000kb demek 8Mbps demek 800kb/s 8mb indirmek 8000kb/s demektir. 8mb göremezsiniz zaten. 8mbps veya 80mbps dir o.

Alacağın Mbps hızının 8'de birini Mb/s olarak alman gerekir. Örneğin ben 24 Mbps kullanıyorum ve AKK sonrası 8 Mbps'e düşüyor hız. Bununla da 800 Kb/s-1 Mb/s arası hız alıyorum. Normal yani hızınız.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı