Superonline kaynaklı bağlantı sorunları

aasmcan

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Antalya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: Asus TUF Gaming A520M-PLUS WiFi - CPU: AMD Ryzen 5 5600 - GPU: Asus Dual AMD RX 6600 - RAM: XPG 16GB(2x8GB) Spectrix D41 RGB 3200mhz CL16 - SSD 1: Kingston 500GB NV2 NVMe 3500MB-2100MB M.2 - SSD 2: Kingston SSDNow 240GB SATA 3 V300
Mouse: Razer Mamba Elite - Pad: SteelSeries QcK L - Klavye: Razer Blackwidow Chroma - Kulaklık: Razer Barracuda X 2022
Dün geceden itibaren başlayan, halen devam eden ve insanı çıldırtan bir problemle karşı karşıyayım. Bilmiyorum belki başkalarında da vardır ki var olduğunu bizzat teyit ettim. Öncelikle, ben Superonline Fiber kullanıyorum, sorun yaşadığını teyit ettiğim kişi de Superonline Fiber kullanıyor.

Sorunlar şunlar;
- Telefona bağlı olan Wi-Fi sık sık kopup geri geliyor. Kimi zaman bağlantı sorunları veriyor.
- Steam çevrimiçi olmuyor, bağlantı kurulamıyor. Çevrimiçi olsa bile kopma yaşanıyor.
- Valorant açılışta DNS hatası ve yükleme ekranında birçok farklı hata kodu veriyor.
- Discord açılmıyor. Yükleme ekranında (Checking for updates) kalıyor.
- Razer Synapse uygulaması internete bağlanmıyor.
- LoL'de bağlantı sağlanamadığından oyun açılmıyor.

Sorun ne? Neden böyle bir şey patlak verdi bir gün içerisinde? Nasıl çözeceğim bu saçmalığı? Ayrıca başka bu sorunla karşılaşan var mı?

Harici DNS kullanın. Bir çok firmanın DNS sunucularında bir sıkıntı var bu aralar.
En azından ben DNS kaynaklı olduğunu düşünüyorum şu aralar.

Bende online oynadığım sırada eğer gece 1.30—2 gibiyse wifi kapanıp açılıyor. Aldığım günden beri en sonunda modemi parçalayacağım. Onun haricinde ne hız sorunu ne wifi sorunu çekmiyorum.

Dün geceden itibaren başlayan, halen devam eden ve insanı çıldırtan bir problemle karşı karşıyayım. Bilmiyorum belki başkalarında da vardır ki var olduğunu bizzat teyit ettim. Öncelikle, ben Superonline Fiber kullanıyorum, sorun yaşadığını teyit ettiğim kişi de Superonline Fiber kullanıyor.

Sorunlar şunlar;
- Telefona bağlı olan Wi-Fi sık sık kopup geri geliyor. Kimi zaman bağlantı sorunları veriyor.
- Steam çevrimiçi olmuyor, bağlantı kurulamıyor. Çevrimiçi olsa bile kopma yaşanıyor.
- Valorant açılışta DNS hatası ve yükleme ekranında birçok farklı hata kodu veriyor.
- Discord açılmıyor. Yükleme ekranında (Checking for updates) kalıyor.
- Razer Synapse uygulaması internete bağlanmıyor.
- LoL'de bağlantı sağlanamadığından oyun açılmıyor.

Sorun ne? Neden böyle bir şey patlak verdi bir gün içerisinde? Nasıl çözeceğim bu saçmalığı? Ayrıca başka bu sorunla karşılaşan var mı?
Bende şu an bir sorun yok. Belki bölgesel bir sorundur.

Antalya'da yaşıyorum ve aynı sorunlar bende de var 2 gündür çözülemedi. Bu gün öğlen aradığımda bağlandığım arkadaş evet sorun var çözmeye çalışıyor derken akşam arayıp bağlandığım arkadaş herhangi bir sorun gözükmüyor dedi. İlginç bir durum ben de ne Steam'a bağlabiliyorum ne Twitch'de yayın izleyebiliyorum şu dakika da bile sorun devam etmekte.

Bende online oynadığım sırada eğer gece 1.30—2 gibiyse wifi kapanıp açılıyor. Aldığım günden beri en sonunda modemi parçalayacağım. Onun haricinde ne hız sorunu ne wifi sorunu çekmiyorum.
Günlük bakım için kendini yeniden başlatıyordur, ayarlarınızı kontrol edin.

Bende Turkcell fiber kullanıyorum. Bende de gidip gelmeye başladı. Pingim 100'den aşağıya inmemeye başladı. Sadece bende zannediyordum. Ama sanırım bayağı bir kişi yaşıyor.

Sorun bende hala devam ediyor arkadaşlar sizlerde durumlar nasıl. Müşteri hizmetlerini arıyorum sorun yok deyip konuyu kapatıyorlar.

Geri
Yukarı