Superonline oyunlarda yüksek gecikme değerleri

Yagiz Yanar

Decapat
Bnim internetim 35 Mbps, Turkcell Superonline'dı taşındık ve 50 yaptık bunu fakat benim odamdan internet 2-3 tik çekiyordu. Bunun için internet güçlendiriciler var, gittik aldık. 150 TL arası bir şeye eskiye göre internet kullanılabilir düzeyde fakat odamda oyunumu doğru dürüst oynayamıyorum. Halen 5 tik gösteriyor devamlı ve hız testinde de 30 Mbps ping de 30 gösteriyor fakat oyunda ping çıkıyor ilk ailemden kaynaklı sandım fakat evde Tekken'de aynı sorunla karşılaşıyorum Valorant'da mesela oynayanlar bilir ping 30 sabit halde oluyor genelde fakat arada bu ping değeri 100-200 oluyor bazen de ping artmıyor fakat ağ sorunu deyip oyun takılıyor bir önerisi olan varsa ve söylerse sevinirim :)

Kablosuzda gecikme olur kablo çekme imkanınız var mı ?
Bide bazı güçlendiricilerde LAN kablosu takabiliyorsun bilgisayarını direk kabloyla güçlendiriciye takabilir misin ?

Ben türknet kullanıyorum. Wifi ile bağlanınca ping 1500 lere kadar çıkıyordu. Ethernet kablosu ile 55 ping aldım. En iyisi ethernet kablosu ile bağlanmak

Binanın iç tesisatında sorun olabilir. Gelen kabloda ek olmadığına dikkat edin. Hattınızı Fast path moduna aldırın.

Fast path modunu nereden aktifleştirebilirim bir de benim modem benden uzak ve duvardan geçen bir internet kablosu mevcut değil odamda ya da herhangi bir yerde nasıl halledebilirim?
Bir de kendi internetimden gireyim dedm kendi internetimden girdiğimde de aynı sorun çıktı.

Bnim internetim 35 Mbps, Turkcell Superonline'dı taşındık ve 50 yaptık bunu fakat benim odamdan internet 2-3 tik çekiyordu. Bunun için internet güçlendiriciler var, gittik aldık. 150 TL arası bir şeye eskiye göre internet kullanılabilir düzeyde fakat odamda oyunumu doğru dürüst oynayamıyorum. Halen 5 tik gösteriyor devamlı ve hız testinde de 30 Mbps ping de 30 gösteriyor fakat oyunda ping çıkıyor ilk ailemden kaynaklı sandım fakat evde Tekken'de aynı sorunla karşılaşıyorum Valorant'da mesela oynayanlar bilir ping 30 sabit halde oluyor genelde fakat arada bu ping değeri 100-200 oluyor bazen de ping artmıyor fakat ağ sorunu deyip oyun takılıyor bir önerisi olan varsa ve söylerse sevinirim :)

Kral kabloyla alakası yok dıyenlere kablolu kullanıyorum Valorant'ta dedıgin gibi 14 15 ms gosterıyor. Oyuna gırınce 900'lere cıkıyor. Valorant'la gorustum birkaç test ıstedıle, r pıngploter'dan attım, DNS falan degıstım ama yok. Superonline'yı aradıgımda hepsı modemı güncelle falan diyor ama nafıle. Bunlar dolandırıcı Superonline almayın.

Geri
Yukarı