Superonline ping değerleri normal mi?

BaranHB

Centipat
Daha fazla  

Dün itibarıyla Superonline kullanmaya başladım. Ortadaki ve en sağdaki ping ne anlama geliyor ve bu değerlerde olması normal mi? Test esnasında 5-10 seviyelerinden başlayıp 120'lere kadar çıkıyor, bittiğinde ise durum bu şekilde. Fiber altyapıda jıtter değerinin 0 olması gerekmiyor mu bende neden 1 çıkıyor?
*Modem Huawei LG8245x6-50
*Cihazımda Wi-Fi AX201 var testleri kablosuz bağlanarak yaptım.
*Birkaç gün öncesine kadar aynı altyapıdan Millenicom kullanıyordum. Aynı testleri onu kullanırken yaptığımda ping değerlerinin hiçbiri çift haneleri görmüyordu. Bütün pingler 5-8 aralığındaydı.

Son düzenleme:

Dün itibarıyla Superonline kullanmaya başladım. Ortadaki ve en sağdaki ping ne anlama geliyor ve bu değerlerde olması normal mi? Test esnasında 5-10 seviyelerinden başlayıp 120'lere kadar çıkıyor, bittiğinde ise durum bu şekilde. Fiber altyapıda jıtter değerinin 0 olması gerekmiyor mu bende neden 1 çıkıyor?
*Modem Huawei LG8245x6-50
*Cihazımda Wi-Fi AX201 var testleri kablosuz bağlanarak yaptı.

Jitter sinyal kaybolması demek 1 olması sorun olmaz hocam.

Jitter sinyal kaybolması demek 1 olması sorun olmaz hocam.

4'e kadar normal sanırım. Ancak Fiber'de genel olarak 0 değerinde oluyor diye biliyorum.
Bana tuhaf gelen şu; şu anki internet paketim daha iyi, kullandığım modem de öncekine kıyasla daha iyi, altyapı desen aynı altyapı. Ancak Millenicom'da aldığım pinglerin daha iyi olması tuhaf. Daha iyi bir modem ve daha iyi paketle Turkcell'in iyi olması gerekirken sonuç bu şekilde.

VDSL kullanıyor olsaydınız QoS ayarını açmanızı önerirdim fakat fiberde nasıl oluyor bilmiyorum.

4'e kadar normal sanırım. Ancak Fiber'de genel olarak 0 değerinde oluyor diye biliyorum.
Bana tuhaf gelen şu; şu anki internet paketim daha iyi, kullandığım modem de öncekine kıyasla daha iyi, altyapı desen aynı altyapı. Ancak Millenicom'da aldığım pinglerin daha iyi olması tuhaf. Daha iyi bir modem ve daha iyi paketle Turkcell'in iyi olması gerekirken sonuç bu şekilde.

2 sene Millenicom kullandım. Evet ping değerleri diğer ISS firmalarına göre daha düşük. Jitterin 30'a kadar çıkması kabul edilebilir bir değer. Bağlantıları tekrar bir kontrol et jitter arabelliğini kullanabilirsin. Ya da modem arayüzünden bağlantı frekansın kaç onu bir kontrol eder misin?

Kafaya takılacak bir durum değil hocam indirme yükleme sorunu yaşamıyorsanız sorun yok.
Şuan yaşadığım tek sorun PUBG oynarken anlık olarak packet loss %2-3 lere çıkıyor. Normal de 40-45ms oluyor packet loss anlık çıktığında 60-70ms leri görüyor. Ama dediğim gibi birkaç saniyelik bir olay.

Bağlantı frekansı bu mu oluyor bilmiyorum ama atayım ;

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (6).png
    Ekran Görüntüsü (6).png
    216,3 KB · Görüntüleme: 33

Yeni konular

Geri
Yukarı