Superonline ping sorunu

Cagancip

Centipat
Daha fazla  
Evdeki interneti 25Mbps'den 100'e yükselttim.
2.4GHz ile 30 Mbps alabiliyorum. 2.4 GHz kullanmamın sebebi evin 2 katlı olması.
Bu yüzden oyun, gundelik işler, canlı ders gibi işlerde tam verimlilik alamıyorum.
Şimdilik interneti yukarı taşıyamıyorum çünkü tv+ a kabloyla bağlı. İleride odama taşıyıp aşağıya kablo uzatmak gibi bir düşüncem var. Böylece 5 GHz'den yararlanabileceğim. Ping sorununa gelirsek arkadaşımın evinde intenert ölçümü yapmıştım 5'e 0 ping çıkmıştı ama bende en az 17'ye 0 değer görebiliyorum. Gecikme de en az intenret hızı kadar önemli siz ne düşünüyorsunuz? Nasıl halledebilirim? İnternet hızım iyi olsa bile ping sorunu var evdeki elektronik karmaşası desen herkeste var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evdeki interneti 25Mbps'den 100'e yükselttim.
2.4GHz ile 30 Mbps alabiliyorum. 2.4 GHz kullanmamın sebebi evin 2 katlı olması.
Bu yüzden oyun, gundelik işler, canlı ders gibi işlerde tam verimlilik alamıyorum.
Şimdilik interneti yukarı taşıyamıyorum çünkü tv+ a kabloyla bağlı. İleride odama taşıyıp aşağıya kablo uzatmak gibi bir düşüncem var. Böylece 5 GHz'den yararlanabileceğim. Ping sorununa gelirsek arkadaşımın evinde intenert ölçümü yapmıştım 5'e 0 ping çıkmıştı ama bende en az 17'ye 0 değer görebiliyorum. Gecikme de en az intenret hızı kadar önemli siz ne düşünüyorsunuz? Nasıl halledebilirim? İnternet hızım iyi olsa bile ping sorunu var evdeki elektronik karmaşası desen herkeste var.
İyi bir router alarak çözebilirsiniz. Aynı şekilde evim 2 katlı. Asus RT-AX82U cihazına sahibim. Evde 13 cihaz bağlı şu an ve ping açısından da download açısından da sorun çekmiyorum. Eğer telefonunuzun Wi-Fi kartı iyiyse 2.4 bandında da hızınızın tamamını alabilirsiniz. 150 Mbps civarında bir hıza sahibim. 2.4'de 112 Mbps veriyor. 5 Ghz'deyse zaten tamamını veriyor.

Bu arada ping sorununuza gelirsek bu durumun çok değişkeni var. Altyapınız Fiber mi?

İyi bir router alarak çözebilirsiniz. Aynı şekilde evim 2 katlı. ASUS RT-AX82U cihazına sahibim. Evde 13 cihaz bağlı şu an ve ping açısından da download açısından da sorun çekmiyorum. Eğer telefonunuzun Wi-Fi kartı iyiyse 2.4 bandında da hızınızın tamamını alabilirsiniz. 150 Mbps civarında bir hıza sahibim. 2.4'de 112 Mbps veriyor. 5 ghz'deyse zaten tamamını veriyor.

Bu arada ping sorununuza gelirsek bu durumun çok değişkeni var. Altyapınız fiber mi?

Evet fiber ileride modemi taşıyacağım ama sorun ping.
Alt komşum 5ms alıyor.
Superonline değil onunki.

Yeni konular

Geri
Yukarı