Superonline Ping Sorunu

Talha Karakaya

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Merhaba,

Geçtiğimiz haftadan beri akşamları ortalama saat 21:00'dan sonra ping değerimi Speedtest'te kontrol ettiğimde tavan yapmış oluyor ve oyunlarda da aynı şekilde 200 pingden aşağı inmiyor. Aynı problemi yaşayanlar var mı veya yaşayıp da çözmüş olanlar, Superonline ile ne zaman iletişime geçsem ya modeme güncelleme atıyoruz diyor ya da çevresel dalgalanma, tırı vırı şeyler söyleyip duruyorlar.

Dosya Ekleri

• bx4yAZvv.jpg
    bx4yAZvv.jpg
    52 KB · Görüntüleme: 44
Son düzenleyen: Moderatör:
Türkiye'de fiber altyapı kullanmıyorsanız eğer, Ping sorunu kader gibi bir şey (inanan için). Çözümü yok. 2006 yılından beri evde İnternet kullanıcısıyım. Bu sorunu çözemiyorlar çünkü altyapıları yetersiz, bant genişliği berbat. Sorunu kabul etmek yerine sizi aptal yerine koyan bahaneler bulup oyalayacaklar.

Aynı sorun bende de var (superonline kullanıcısıyım bende) dün başladı bu sorun şuan için bir sorun yok ama dün akşam 11 gibi çok fazla ping vardı arkadaşımla oyun oynayamadık

Arkadaşlar merhaba,

Geçtiğimiz haftadan beri akşamları ortalama saat 21:00'dan sonra ping değerimi Speedtest'te kontrol ettiğimde tavan yapmış oluyor ve oyunlarda da aynı şekilde 200 pingden aşağı inmiyor. Aynı problemi yaşayanlar var mı veya yaşayıp da çözmüş olanlar, Superonline ile ne zaman iletişime geçsem ya modeme güncelleme atıyoruz diyor ya da çevresel dalgalanma, tırı vırı şeyler söyleyip duruyorlar.

Senin ping tavan yapmamış atmosfere ulaşmış. Sana tavsiyem mahallende alt yapı varsa Kablonet'e geçemen yoksa, binada oturan ve farklı internet sağlayıcı kullanan komşunun değerlerine bakıp iyiyse ona geçmen.

DSC_0006.JPG

Arkadaşlar Merhaba,

Sorun biraz da olsa bende de var. CS:GO oynarken birden ping 100'e çıkıyor 5 saniye sonra 50 ye iniyor. Acayip.

Aynı sorunu saat 8'den sonra bende yaşıyorum. Oyun oynamayı bırak videoları 480P bile izleyemiyorum.
Telefonla arıyorum modeme rest atmaktan başka bir şey yapmıyorlar twitterdan yazıyorum modemden kaynaklı diyor gündüz hiç bir problemim yok saat 9 olduğu an yükselmeye başlıyor ve bu oturduğum sokakta olan arkadaşlarım biri türk telekom biri vodafone kullanıyor bunlarda böyle bir problem yok.
Senin ping tavan yapmamış atmosfere ulaşmış. Sana tavsiyem mahallende alt yapı varsa Kablonet'e geçemen yoksa, binada oturan ve farklı internet sağlayıcı kullanan komşunun değerlerine bakıp iyiyse ona geçmen.

Eki Görüntüle 520214
Gün içerisinde ping değerimde benimde aynen böyle şu geçen haftadan beri her akşam 9 dan sonra bu problemi yaşıyorum.
Aynı sorun bende de var (superonline kullanıcısıyım bende) dün başladı bu sorun şuan için bir sorun yok ama dün akşam 11 gibi çok fazla ping vardı arkadaşımla oyun oynayamadık
Bende geçen haftadan beri var bu problem ve aradığımda hiç bir çözüme kavuşmuyor. Twitterdan da yazdım ordan da modem kaynaklı diyorlar aksine modemimde hiç bir problem yok gündüz verebildikleri hizmeti ne oluyorsa akşam 9 dan sonra veremiyorlar. Oturduğum yerde superonline kullanıcısı tanıdığım olmadığından kontrol da edemiyorum genel mi benden mi diye.
Sorun biraz da olsa bende de var. CS:GO oynarken birden ping 100'e çıkıyor 5 saniye sonra 50 ye iniyor. Acayip.
Oyun kaynaklı olabilir falan dediler ama bende oyun oynamadığımda da ölçtüm gene aynı sorun var superonline dan kaynaklı bir durum fakat çözüm sağlamakta hiç yardımcı olmuyorlar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı