Superonline statik IP sonrasi pingin artması

CryCasher

Kilopat
Makaleler
2
superonline.net sitesi uzerinden statik IP alimi yapmak icin ilk once bilgi amacli musteri hizmetlerini aradim. Kadina sordum, istedigim zaman iptal edebilir miyim, istersem IP adresi degistirebilir miyim falan diye. Evet istedigin zaman iptal edebilirsin ama IP adresi degistirmek icin statik IP'yi iptal edip tam 4 gun sure sonra tekrar statik IP alirsan farkli IP gelir dedi.

Neyse tamam dedim, satin aldim. Bir baktim 20 saniye sonra atanmis. Gittim port açtım. Minecraft sunucusu IP adresim: 25565. Girmeye calisiyorum, girmiyor.192.168.1.44:25565 giriyor. Allah Allah dedim. Huawei HG8245x6 modeme sahibim. Bir şeyler denedim denedim, olmadi. En son tekrar aradim musteri hizmetlerini. Kadin Superonline'a laf atmamak icin elinden geleni yapiyor. Bizlik bir sorun yok, modemde aktif ettiginiz gozukuyor, sorun olsa portu oraya yazamazsiniz, orada portu girdiginiz gozukmez, farkli bir cihazdan deneyin, olmazsa cihazinizin ureticisi ile iletisime gecin falan filan...

Gittim DMZ ayarini 192.168.1.20 numarali bilgisayara atadim. Pat diye butun portlari açtım ama sadece 1 cihaza yapilabiliyor ve butun portlar aciliyor. Port acma yerine yazmasan bile bilgisayar disaridan izin vermiyor fakat o portu bir uygulama kullaninca otomatik olarak butun dunyaya aciliyor.

Statik IP alsam ping duser mi, internet hizlanir mi olayi tamamen yalan. Yurt disi yurt ici ping surelerim artti T. Ekirdağ'da yasiyorum, IP olarak baglandigim yer İstanbul'dan Eskişehir'e tasindi. İstanbul'a olan pingim 7'den 13'e cikti. Almanya'da ise 40'dan 46. dowlnoad - uploadda bir degisiklik yok. 200 download 10 upload kullanıyorum.

superonline.net sitesi uzerinden statik IP alimi yapmak icin ilk once bilgi amacli musteri hizmetlerini aradim. Kadina sordum, istedigim zaman iptal edebilir miyim, istersem IP adresi degistirebilir miyim falan diye. Evet istedigin zaman iptal edebilirsin ama IP adresi degistirmek icin statik IP'yi iptal edip tam 4 gun sure sonra tekrar statik IP alirsan farkli IP gelir dedi.

Neyse tamam dedim, satin aldim. Bir baktim 20 saniye sonra atanmis. Gittim port açtım. Minecraft sunucusu IP adresim: 25565. Girmeye calisiyorum, girmiyor.192.168.1.44:25565 giriyor. Allah Allah dedim. Huawei HG8245x6 modeme sahibim. Bir şeyler denedim denedim, olmadi. En son tekrar aradim musteri hizmetlerini. Kadin Superonline'a laf atmamak icin elinden geleni yapiyor. Bizlik bir sorun yok, modemde aktif ettiginiz gozukuyor, sorun olsa portu oraya yazamazsiniz, orada portu girdiginiz gozukmez, farkli bir cihazdan deneyin, olmazsa cihazinizin ureticisi ile iletisime gecin falan filan...

Gittim DMZ ayarini 192.168.1.20 numarali bilgisayara atadim. Pat diye butun portlari açtım ama sadece 1 cihaza yapilabiliyor ve butun portlar aciliyor. Port acma yerine yazmasan bile bilgisayar disaridan izin vermiyor fakat o portu bir uygulama kullaninca otomatik olarak butun dunyaya aciliyor.

Statik IP alsam ping duser mi, internet hizlanir mi olayi tamamen yalan. Yurt disi yurt ici ping surelerim artti T. Ekirdağ'da yasiyorum, IP olarak baglandigim yer İstanbul'dan Eskişehir'e tasindi. İstanbul'a olan pingim 7'den 13'e cikti. Almanya'da ise 40'dan 46. dowlnoad - uploadda bir degisiklik yok. 200 download 10 upload kullanıyorum.

Zaten statik IP de alsan Ping'de öyle bir değişim olmuyor ki. 1-2 ya düşer ya yükselir. Bir fark yok yani.

Neyse tamam dedim, satin aldim. Bir baktim 20 saniye sonra atanmis. Gittim port açtım. Minecraft sunucusu IP adresim: 25565. girmeye calisiyorum, girmiyor.192.168.1.44:25565 giriyor. Allah Allah dedim. Huawei HG8245x6 modeme sahibim. Bir şeyler denedim denedim, olmadi. En son tekrar aradim musteri hizmetlerini. Kadin Superonline'a laf atmamak icin elinden geleni yapiyor. Bizlik bir sorun yok, modemde aktif ettiginiz gozukuyor, sorun olsa portu oraya yazamazsiniz, orada portu girdiginiz gozukmez, farkli bir cihazdan deneyin, olmazsa cihazinizin ureticisi ile iletisime gecin falan filan...

Statik IP alsam ping duser mi, internet hizlanir mi olayi tamamen yalan. Yurt disi yurt ici ping surelerim artti t. Ekirdağ'da yasiyorum, IP olarak baglandigim yer İstanbul'dan Eskişehir'e tasindi. İstanbul'a olan pingim 7'den 13'e cikti. Almanya'da ise 40'dan 46. dowlnoad - uploadda bir degisiklik yok. 200 download 10 upload kullanıyorum.

Statik IP verdildiği bölgeye göre routinglerde değişiklik yapabilir. Kiminde artabilir kiminde azalabilir. Bunu ancak satın alarak öğrenebiliriz maalesef. comnet'te 1/2ms düşürdü bende.

Statik IP alınca ve server açınca zaten lokalde statik IP ile bağlanamazsın. Lokal IP ile bağlanırsın. Serverin açık olduğunu denemek için port kontrol siteleri var onları dene orada aktif yazıyorsa aktiftir. Sabit IP dışarıdan bağlanılacak durumlar için alınır aynı ağda statik IP ile bağlanamazsın lokal IP ile bağlanırsın. Ping için arkadaşlar söylemiş zaten normalde bir değişim olmaması lazım.

Geri
Yukarı