Superonline yeni 200Mbps fiber internet paketi

8 Eylül günü kurulumu tamamlanmıştı buraya da hız testi sonuçlarını koymuştum ve kurulumu yapan kişi 1-2 gün içerisinde hızınız 200MBps'ye sabitlenir demişti. Aradan 6 gün geçti halen hız testinde 380MBps hız görüyorum sanırım beni unuttular :D
Turkcell sunucuları üzerinden test yaptığın sürece yüksek çıkacak sunucu seçim ekranından başka bir sunucu seç doğru sonuçlar onlar Turkcell sunucularında çıkan testler göz boyama yoksa 200 mbps kullanıyorsun.

Alalım hız testlerini:

1600252102586.png

1600252120226.png

Gerçekler ikisinin ortasında tabii. Steam'da 200Mbps'ye eşdeğer rakamlar gördüm, ancak sadece 2GB'lik bir dosyaydı, belki daha da hızlanırdı bilmiyorum.

1600252175245.png

Tabi bu hızlar Superonline'a alkış yağdırıyoruz demek değil. "Rakiplerimizde de öyle tarifeler yok ki!" deme Superonline Bey, piyasada görmek istediğin değişim ol Superonline bey, 5Mbps gibi saçma bir upload hızını 150TL'lik 200Mbps upload paketine yakıştırma Superonline bey. Bir yandan Colby'de eğitimini sürdüren arkadaşımdan gelen görüntüleri ekranlara yansıtalım:

colby.png

4 yıldır kullandığım interneti yeni veriyorlar diyeceğim de diyemiyorum çünkü 4 yıldır bana 200 Mbps internet veren ISS paketlerinden 200 Mbps hızı çıkardı... :D Önümüzdeki ay sözleşme yenileme dönemi, bana yine bu hızı vermezlerse başka bir firmaya giderim.

Not: Şimdi bu mesajı gören arkadaşım uyardı, yine getirmişler 2 yıllık taahhütle ilk 6 ay 125, sonra 135 TL olarak.

4 yıldır kullandığım interneti yeni veriyorlar diyeceğim de diyemiyorum çünkü 4 yıldır bana 200 Mbps internet veren ISS paketlerinden 200 Mbps hızı çıkardı... :D Önümüzdeki ay sözleşme yenileme dönemi, bana yine bu hızı vermezlerse başka bir firmaya giderim.

Not: Şimdi bu mesajı gören arkadaşım uyardı, yine getirmişler 2 yıllık taahhütle ilk 6 ay 125, sonra 135 TL olarak.
Sol daha mantıklı görünüyor. En azından 1 yıl taahhütlü. Gerçi fiyatı da 25 TL daha fazla.

Açıkçası görünce şaşırdım. İlk defa aşırı uçuk olmayan fiyatlara 100Mbps üstü bir paket yapmışlar. Tabi fiyatı yine de pahalı sayılır. Yanlız benim anlamadığım bir nokta var. Bunun Upload hızı yine 5Mbps mı yoksa bir artış olacak mı ?

Neyse tarife hakkında ne düşünüyorsunuz ? Acaba ilerde bu hızları 100TL gibi fiyatlara kullanabilir miyiz ?

Aynı tarifenin vdsl 100mbps'e kadar versiyonu var 130tl'ye.Sizce bir çakallık var mıdır?

Nasıl bu kadar ucuz oluyor, bilen arkadaşlar anlatabilir mi? TT 24/3 Mbps VDSL'e 105 lira ödüyoruz.

Geri
Yukarı