Superonline'da yönlendirme yüzünden Kayseri yerine Adana'da görünmek

thErenSK0

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, Kayseri Talas'ta yaşıyorum (bu bölgede yaşayıp değerlerini benimle paylaşan olursa mutlu olurum). Yaklaşık 1 yıldır Superonline fiber kullanıyorum bu süreç boyunca ben hep Adana üzerinden yönlendirildim bunu nereden anladığımı sorarsanız; Kayseri'de yaşamama rağmen Adana'da bulunan bir sunucuya 7 ping alıyorum, Kayseri'ye 16 ping alıyorum. Konum servisleri beni Adana'da olarak görüyor, önüme çıkan reklamlar bile Adana'ya özel. Dolayısıyla İstanbul ve yurt dışı serverlerine kafadan en az +8 ping oluyor.
Ben bu sorunun hep farkındaydım ancak uğraşmak istemedim. Nasıl çözeceğimi de bilmiyorum açıkçası, müşteri hizmetlerinin geneli bilgisiz. Daha önce maalesef işim düştü günlerce laf anlatmaya uğraştım.
Nasıl çözeceğim hakkında bir tavsiyeniz varsa yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, Kayseri Talas'ta yaşıyorum (bu bölgede yaşayıp değerlerini benimle paylaşan olursa mutlu olurum). Yaklaşık 1 yıldır Superonline fiber kullanıyorum bu süreç boyunca ben hep Adana üzerinden yönlendirildim bunu nereden anladığımı sorarsanız; Kayseri'de yaşamama rağmen Adana'da bulunan bir sunucuya 7 ping alıyorum, Kayseri'ye 16 ping alıyorum. Konum servisleri beni Adana'da olarak görüyor, önüme çıkan reklamlar bile Adana'ya özel. Dolayısıyla İstanbul ve yurt dışı serverlerine kafadan en az +8 ping oluyor.
Ben bu sorunun hep farkındaydım ancak uğraşmak istemedim. Nasıl çözeceğimi de bilmiyorum açıkçası, müşteri hizmetlerinin geneli bilgisiz. Daha önce maalesef işim düştü günlerce laf anlatmaya uğraştım.

Hocam ana santral Adana'dan dağıtım oluyorsa tahmini konuşuyorum o yüzden oranın adı yazıyor olabilir. Seninde yapabileceğin bir şeyin yok.

Maalesef bende de aynı sıkıntı var. Sadece bununla da kalmıyor ani ping yükselmesi, yüksek ping, yayın izlerken donma, 35 mbit internetten 400 mbit hız alma gibi bir sürü saçma şeyler oluyor. Müşteri hizmetleri bilipte bilmemezlikten gelme sanatıyla meşgul oldukları için çözüme ordan ulaşmamız imkansız. Geçici bir çözüm olarak MTU değerinizi düzeltmenizi önerebilirim. Bir araştırın.

Talas/Anayurt'ta yaşıyorum. Şuan şehir dışındayım. En kısa zamanda değerleri paylaşırım.

Maalesef bende de aynı sıkıntı var. Sadece bununla da kalmıyor ani ping yükselmesi, yüksek ping, yayın izlerken donma, 35 Mbit internetten 400 Mbit hız alma gibi bir sürü saçma şeyler oluyor. Müşteri hizmetleri bilipte bilmemezlikten gelme sanatıyla meşgul oldukları için çözüme oradan ulaşmamız imkansız. Geçici bir çözüm olarak MTU değerinizi düzeltmenizi önerebilirim. Bir araştırın.

Bahsettiğin sorunların hepsi bende de var ama pingim dalgalı değil benim 2-3 fark ediyor en yoğun saatlerde bile.

Talas/Anayurt'ta yaşıyorum. Şu an şehir dışındayım. En kısa zamanda değerleri paylaşırım.

Bende anayurttayım, geçen ekipleri gördüm pazar yerinin önünde kabloları falan yeniliyorlardı belki bir gelişme olur dedim ama yok her şey aynı.
Tahattütün bitmesine 1 yıldan daha az kaldı, eğer fiyatlar hala aynı olursa Türksat Kablonet geçmeyi düşünüyorum. Bugün gördüm, Nasal lisesinin oradan yukarı doğru çekiyorlar altyapı.

Bahsettiğin sorunların hepsi bende de var ama pingim dalgalı değil benim 2-3 fark ediyor en yoğun saatlerde bile.

Bende anayurttayım, geçen ekipleri gördüm pazar yerinin önünde kabloları falan yeniliyorlardı belki bir gelişme olur dedim ama yok her şey aynı.
Tahattütün bitmesine 1 yıldan daha az kaldı, eğer fiyatlar hala aynı olursa Türksat Kablonet geçmeyi düşünüyorum. Bugün gördüm, Nasal lisesinin oradan yukarı doğru çekiyorlar altyapı.
Melikşah Üniversitesi'nin oralarda oturuyorum. Önceleri tramvay inşaatına bağlıyordum ama alakası yokmuş. Çoğu kişi aynı problemi yaşıyor. Sorun altyapı değil. Belirli saatlerde bant genişliğini sınırlandırıyorlar. Teknik servis çağırmaya da para istiyorlar. Hiçbir şey bulmayacakları da aşikar. Benim taahhütün bitmesine bir seneden fazla var. Kablonet'e geçerseniz deneyimlerinizi paylaşırsınız ama tekrardan Türk Telekom'a geçeceğim gibi duruyor. En azından sabit bir internet verebiliyorlar.

Geri
Yukarı