Superonline'dan Kablonet'e geçmek

mehmetergok

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, Adana'da yaşıyorum. Superonline'dan fiyat performans açısından memnun değilim. Kablonet 100 Mbps yüz güldüren'e geçmek istiyorum. Kullanan arkadaşlar memnun mudur acaba?

Superonline kullanmadım ancak Kablonet'in 100 megabit internetini kullanıyorum. Laptop üzerinden kablo ile bağlandığımda 95 küsurlerde download, 4.50-4.80 arasında da upload alıyorum.(Pakette uploada 5 diyor zaten)

Kablonet'te şöyle söyleyim 19:00'dan gece yarısına kadar hızın 25 Mbps oluyor. İnternetin en gerekli olduğu saatlerde oluyor. DOCSIS 3.0 kullandıkları içinde Turkcell'e göre pingin 5-6 gibi biraz daha fazla olacak. Turkcell'de 200 Mbps download alabilirsin. 150 TL gibi bir civarı var şu an Türkiye'de 200 Mbps download sunan bir firma TürkNet fiberi var o da yaygın değil. 100 Mbps download paketide var aşağa linklerini bırakıyorum. Uygun bulursan fiyatlarını Turkcell'e devam edebilirsin.

Superonline kullanmadım çünkü hem TV hizmeti yok hem de düşük hızlar olmasına rağmen çok yüksek fiyatlar vardı. Ben de Kablonet "Mevcut Müşteriye Özel 100 Güldüren Tarife" kullanmaya karar verdim. 00.00 - 19.00 saatleri arasında stabil 98-99Mbps indirme hızı ve 4.70Mbps yükleme hızı alıyorum.
Ek olarak KabloTV üst paket + Altın Sinema Paketi hizmeti var her şey toplamda 84TL. Bence çok uygun.
LAN kablosu ile elde ediyorum bu değerleri. Netmaster CBW-383Z4 modem ile telefonu modemin üstüne bile koysam 50Mbps hızdan fazlasını göremedim bir türlü.

Superonline kullanmadım çünkü hem TV hizmeti yok hem de düşük hızlar olmasına rağmen çok yüksek fiyatlar vardı. Ben de Kablonet "mevcut müşteriye özel 100 güldüren tarife" kullanmaya karar verdim. 00.00 - 19.00 saatleri arasında stabil 98-99MBPS indirme hızı ve 4.70Mbps yükleme hızı alıyorum.
Ek olarak kablotv üst paket + altın sinema paketi hizmeti var her şey toplamda 84TL. Bence çok uygun.
Lan kablosu ile elde ediyorum bu değerleri. Netmaster CBW-383Z4 modem ile telefonu modemin üstüne bile koysam 50Mbps hızdan fazlasını göremedim bir türlü.

Gece yarısından 19:00 kadar 100 Mbps almak bana mantıklı gelmiyor. İnternetin en çok ihtiyaç olduğumuz zaman 19:00'dan gece yarısına kadar ve hızı 25 Mbps'ye düşürüyolar. Verdikleri modem dışında başka modem takman zor çünkü DOCSIS teknolojini desteklemesi gerekiyor.

Türk Telekom'dan Kablonet'e geçtim pingim 7 8 arttı ama ping sorunu yaşıyorum 1.5 aydır oyun için önermem ama download upload yönünden mutluyum.

Kullanıyorum. Fiyatını sonuna kadar hakediyor. Hız kaybım hiç yok direkt 100 hızını alıyorum. Çok nadir 95-97’leri gördüm o da anlık falan. Ping sorunu veya kopma sorunu yaşamıyorum hiç. Televizyon zaten her kanal açık eksiksiz dertsiz tasasız. İstanbul’dayım bu arada.

Önceden Superonline ile mahkemenin ucundan dönmüş biri olarak hayatta ne kullanırım ne tavsiye ederim o firmayı. Tam çakal yuvası.

Gece yarısından 19:00 kadar 100 Mbps almak bana mantıklı gelmiyor. İnternetin en çok ihtiyaç olduğumuz zaman 19:00'dan gece yarısına kadar ve hızı 25 Mbps'ye düşürüyolar. Verdikleri modem dışında başka modem takman zor çünkü DOCSIS teknolojini desteklemesi gerekiyor.

Bence çok güzel bir sistem. Eğer kullanmadan ön yargılı yaklaşıyorsanız bir deneyin derim belki fikriniz değişir. İnternete en çok ihtiyaç duyduğumuz zaman diyorsunuz ama zaten 25Mbps her şey için yeterli oluyor. Oyun indireceğim zaman da öğlen veya sabah indirmeyi başlatıyorum zaten 50GB oyun bile hemen iniyor o yüzden hızın düştüğü saatlerde hiç eksikliğini hissetmedim.
Modem konusunda haklısınız. :/

Bence çok güzel bir sistem. Eğer kullanmadan ön yargılı yaklaşıyorsanız bir deneyin derim belki fikriniz değişir. İnternete en çok ihtiyaç duyduğumuz zaman diyorsunuz ama zaten 25Mbps her şey için yeterli oluyor. Oyun indireceğim zaman da öğlen veya sabah indirmeyi başlatıyorum zaten 50GB oyun bile hemen iniyor o yüzden hızın düştüğü saatlerde hiç eksikliğini hissetmedim.
Modem konusunda haklısınız. :/

25 Mbps ölü bir hız nereye yetiyor merak ettim. Ailede birisi gece 2K film izlese 15-20 Mbps sömürecek zaten. Kısaca yetersiz bir hız aynısı 100 Mbps içinde geçerli. Yurtdışına bakınca millet 200-300 çok ucuza alıyorlar. Biz 100 Mbps gibi ölü bir hıza yüksek bir para veriyoruz. Turkcell şu an 200 Mbps download paketi çıkardı ve bana göre gayet uygun konu sahibine o paketi tavsiye ederim.

Geri
Yukarı