Surabaya virüsü silme

Johnny Blaze

Hectopat
Arkadaşlar direkt konuya girmek istiyorum. Okulda sunum yapmak için flash belleğimi akıllı tahtaya taktım. Flash'a surabaya virüsü bulaştı. Ordan'da bilgisayara. Nasıl kurtulacağım. Tek bildiğim malezya kaynaklı 2007 yapımı bir illet.

Adsız.png

Bilgisayarı her açtığımda bu çıkıyor. Regeditten dosyalarını sildim binbir türlü antivirüs kullandım. Hitmanpro, Malwarebytes yeri geldi Windows Defender denedim olmuyor gitmiyor illet.

Okuldaki bilgisayarlarda ve tahtalarda USB virüsü olurdu. 0 zarar ama usb elleğe girince ilk kısayol çıkar sonra oradan USB'ye girerdi. Belleği temizlemeden bilgisayarıma takmadım. Umarım silinir.

3 haftalık kan, ter ve gözyaşı maratonundan sonra silmeyi başardım. Zaman ayırıp yardım eden herkese sonsuz teşekkürlerimi sunarım saygılarla sağlıcakla kalın dostlarım.

3 haftalık kan, ter ve gözyaşı maratonundan sonra silmeyi başardım. Zaman ayırıp yardım eden herkese sonsuz teşekkürlerimi sunarım; saygılarla, sağlıcakla kalın dostlarım.
Geçmiş olsun. Nasıl temizlediğinizi de belirtebilir misiniz? Böylece ileride sorun yaşayıp buraya gelen arkadaşlar sorununa çözüm bulabilirler.

Geçmiş olsun. Nasıl temizlediğinizi de belirtebilir misiniz? Böylece ileride sorun yaşayıp buraya gelen arkadaşlar sorununa çözüm bulabilirler.

Öncelikle bilgisayarı güvenli moda aldım normal modda virüs kendini regedit dosyalarını kullanarak yeniliyor fakat bunu güvenli modda yapamıyor yani güvenli mod şart.

Başlat > Çalıştır > Regedit ile kayıt defterini açın > HKEY_LOCAL_MACHINE > SOFTWARE > Microsoft >Windows NT > Current Version >Winlogon kısmında bulunan Legalnoticecaption Ve Legalnoticetext kayıtlarını bulup silin. (Virüs keyleridir sistemle alakası yoktur korkmadan silin zaten yanında surabaya yazar) ondan sonra yine Kayıt Defteri açıkken Ctrl + F (bul) komutu ile arama kısmına surabaya yazarak bulunan dosyaları silin. Bundan sonrası güvenli modda iken tam bilgisayar taraması yapmaya kalıyor. Kaspersky, Malwarebytes ve Windows Defender üçlüsünü kullandım ben. Ne olur ne olmaz diye, sizede tavsiye ederim birden fazla tarama yapmanızı.

Bide başlangıç klasörüne bi göz atın;
Win + R kombosuyla çalıştırı açın ve shell:startup yazın.

Ha bide eğer bir daha bu gibi virüslerle uğraşmak istemiyorsanız okuldaki akıllı tahtaya flash bellek takmayın Google Drive'a atın sunumu oradan açın. İyi günler güvenli bilgisayarlar dostlarım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı