Suriye'de 3 şehit!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Semih Demir

Kilopat
Makaleler
7
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Ne kadar garip değil mi? Kendi ülkemiz yetmiyormuş gibi Suriye'de rejimin askerleri Türk ordusundan 3 kişiyi öldürüp 20'den fazla kişiyi yaraladı. Olası bir savaş çıkartmak için yapıldığı düşünülmekte. Türkiye bu konumda sağduyulu mu davranmalı yoksa karşılık vermeli mi sizce?

Rejim, ülkesine her ayağın basmasına ses çıkarmıyor da Türk'e düşman olmuş. Kahpelik bunlara ve milletine zuhur etmiş adeta. Suriye'de er askerin işi ne?
Suriye'de Türk çocuğu, Türkiye'de Suriyeliler. Böyle milletten olmayı hiç istemezdim. Bu onursuzlukla yaşayamazdım ama kendileri pek bir rahat!

Şu ana kadar olmamasına şaşırıyordum ben. Bazı şeyleri gerçekten çok yanlış yapıyoruz ve bunu kahramanlık olarak millete yediriyoruz...
Yiyene de, inanmış olana da yazıklar olsun. Kendi içimizdeki sorunları bitirmeden eski hükümdarlığımızın hâlâ devam ettiğini sananların çocukları rahat. Ölenler anadolu çocuğu, aklıma hep Şırnak'ta Mardin'de Amed'te Hakkari'de ölen fakirin fukaranın çocuğu gelir. Pisi pisine ölüme yollamaktan başka bir şey değil. Yazık. Oyuncak ediyorlar, tepkiler artınca akılları başlarına geliyor. Kaybedecekler, tahttan düşecekler. Bu ateş herkesi yakar.

Yiyene de, inanmış olana da yazıklar olsun. Kendi içimizdeki sorunları bitirmeden eski hükümdarlığımızın hâlâ devam ettiğini sananların çocukları rahat. Ölenler anadolu çocuğu, aklıma hep Şırnak'ta Mardin'de Amed'te Hakkari'de ölen fakirin fukaranın çocuğu gelir. Pisi pisine ölüme yollamaktan başka bir şey değil. Yazık. Oyuncak ediyorlar, tepkiler artınca akılları başlarına geliyor. Kaybedecekler, tahttan düşecekler. Bu ateş herkesi yakar.
Sence oralara karışmasak bizi bu halimizde bırakırlar mı? Oldu, ona karışmayalım, buna karışmayalım... Sonra?

Tarihte iki şey olursunuz;
  1. Ya yöneten
  2. Ya yönetilen

Evet bizimde gönlümüz yanıyor, evet biz de üzülüyoruz. Ama ''girmeseydik'' deyip kendimizi kandırmayalım.

Şehidimize Allah'dan Rahmet, ailesine sabır temenni ediyorum.

Suriye'de Türk çocuğu, Türkiye'de Suriyeliler. Böyle milletten olmayı hiç istemezdim. Bu onursuzlukla yaşayamazdım ama kendileri pek bir rahat!

Peki, erkekten kadından geçtim. Ölen binlerce çocuk? Bunlara ne yapalım. ''Aman bize bir şey olmasın'' diye kaderlerine mi terk edelim.

Şundan 100 sene önce ''kardeşim'' dediğimiz insanların göz göre göre katledilmesine göz mü yumalım?

Allah aşkına şu tür konular açmadan önce bir düşünün. 2000 senedir burada savaş zaten var. Biz burayı güllük gülistanlık bulmadık.

Azıcık mantık yahu...

Bir şey demek istemiyorum daha. Bu savaş BİT-MR-YE-CEK... Bu toprakta herkesin gözü var zira. Yani dün Mehmetler bugün Ahmetler yarın biz. Bir savaş zaten kaçınılmaz.

Ama sizin hep böyle konular açmanız benim canımı sıkıyor. Burası Technopat, siyasi forum değil.

Resmen teknoloji dışında herşeyi yapıyorsunuz.

Sence oralara karışmasak bizi bu halimizde bırakırlar mı? Oldu, ona karışmayalım, buna karışmayalım... Sonra?

Tarihte iki şey olursunuz;
  1. Ya yöneten
  2. Ya yönetilen

Evet bizimde gönlümüz yanıyor, evet biz de üzülüyoruz. Ama ''girmeseydik'' deyip kendimizi kandırmayalım.

Şehidimize Allah'dan Rahmet, ailesine sabır temenni ediyorum.

Peki, erkekten kadından geçtim. Ölen binlerce çocuk? Bunlara ne yapalım. ''Aman bize bir şey olmasın'' diye kaderlerine mi terk edelim.

Şundan 100 sene önce ''kardeşim'' dediğimiz insanların göz göre göre katledilmesine göz mü yumalım?

Allah aşkına şu tür konular açmadan önce bir düşünün. 2000 senedir burada savaş zaten var. Biz burayı güllük gülistanlık bulmadık.

Azıcık mantık yahu...

Bir şey demek istemiyorum daha. Bu savaş BİT-MR-YE-CEK... Bu toprakta herkesin gözü var zira. Yani dün Mehmetler bugün Ahmetler yarın biz. Bir savaş zaten kaçınılmaz.

Ama sizin hep böyle konular açmanız benim canımı sıkıyor. Burası Technopat, siyasi forum değil.

Resmen teknoloji dışında herşeyi yapıyorsunuz.
Konu dışına sapmadan tartışmak lazım bunları. 'kardeşim' dediğin adamlar övündüğümüz 'tarih' boyunca bizi sırtımızdan bıçaklamıştır. Örnek istiyorsan 'Talkan Katliam'ını araştırabilirsin, ama sen arap kardeşlerini sevdiğin kadar Türk kardeşlerini sevmiyorsun. Türk'lerin görmüş olduğu zulüm beni ilgilendirir, onun dışında kimin saçının teline zarar gelmişse insanlığımı ilgilendirir. Ben arap düşmanlığı yapmam, ben kişileri arap diye de ayırmam. Tek tanıdığım Türk'tür, diğer ırkları inkar etmek gibi bir amacım veyahut düşmanlığım yok. Sadece onları sevmiyorum, sevmek zorunda da değilim. Burası zaten siyasi forum değil, Technopat'ın üyelere sunmuş olduğu 'Konu Dışı' platformu, orta kısımda belirttiğim gibi beğenmiyorsan yazmazsın bu kadar basit. Burada her şey konuşuluyor, çünkü bütün konulardan bağımsız farklı bir alan. Masaüstü Bilgisayarlar bölümüne böyle bir konu açtığımı gördün mü? Farklı bir strateji izlemek ve onu uygulamak asıl 'kahraman' olmaktır, pisi pisine çocukları ölüme göndermek değil. Bunca zaman operasyonlarda şehit olanların çoğunluğu 'er' askerler idi, artık uzman çavuşlar ve içerisinde olduğum özel harekatçılar gönderiliyor. Bunu başarabildiler onca yıl sonra, onun dışında herhangi bir değişiklik yok. Önce içindeki sorunları halledeceksin, sonra çıkıp dünyaya kafa tutacaksın. Kafa tuttuğun ülkeler seni içten vuruyor, sen dışa açılmış olsan ne yazar? Hepsi boş, birer hayal.

Konu dışına sapmadan tartışmak lazım bunları. 'kardeşim' dediğin adamlar övündüğümüz 'tarih' boyunca bizi sırtımızdan bıçaklamıştır.
Kimin sayesinde bıçaklıyor? Kendi içimizdeki hainler kimin tarafından destekleniyor.

...ama sen Arap kardeşlerini sevdiğin kadar Türk kardeşlerini sevmiyorsun.

Evet, aferin. Bu yazdıklarımdan bu çıkıyor dimi...

Tamam, sen haklısın.
Yahu bak, böyle alaycı konuşmada güzelce tartışalım, dimi.

Konu dışına sapmadan tartışmak lazım bunları. 'kardeşim' dediğin adamlar övündüğümüz 'tarih' boyunca bizi sırtımızdan bıçaklamıştır. Örnek istiyorsan 'Taklan Katliamını araştırabilirsin, ama sen Arap kardeşlerini sevdiğin kadar Türk kardeşlerini sevmiyorsun. Türk'lerin görmüş olduğu zulüm beni ilgilendirir, onun dışında kimin saçının teline zarar gelmişse insanlığımı ilgilendirir. Ben arap düşmanlığı yapmam, ben kişileri Arap diye de ayırmam. Tek tanıdığım Türk'tür, diğer ırkları inkar etmek gibi bir amacım veyahut düşmanlığım yok. Sadece onları sevmiyorum, sevmek zorunda da değilim. Burası zaten siyasi forum değil, Technopat'ın üyelere sunmuş olduğu 'Konu Dışı' platformu, orta kısımda belirttiğim gibi beğenmiyorsan yazmazsın bu kadar basit. Burada her şey konuşuluyor, çünkü bütün konulardan bağımsız farklı bir alan. Masaüstü Bilgisayarlar bölümüne böyle bir konu açtığımı gördün mü? Farklı bir strateji izlemek ve onu uygulamak asıl 'kahraman' olmaktır, pisi pisine çocukları ölüme göndermek değil. Bunca zaman operasyonlarda şehit olanların çoğunluğu 'er' askerler idi, artık uzman çavuşlar ve içerisinde olduğum özel harekatçılar gönderiliyor. Bunu başarabildiler onca yıl sonra, onun dışında herhangi bir değişiklik yok. Önce içindeki sorunları halledeceksin, sonra çıkıp dünyaya kafa tutacaksın. Kafa tuttuğun ülkeler seni içten vuruyor, sen dışa açılmış olsan ne yazar? Hepsi boş, birer hayal.

Ben de istemem girmeyi, şehit gelmesini. Ama sen girmezsen zaten sokuyorlar. Bu bir gerçek.

Yani şunu anlayın, bu topraklar hiçbir zaman barış görmedi, görmeyecekte.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı