Suriye'de ne oluyor?

Acatay

Hectopat
Hiç anlamadım, Suriye'ye mi saldırdık yoksa teröristlere mi? Neler oluyor beni aydınlatır mısınız?

Rejimin saldırısı üzerine misli ile misilleme yapıldı, başka bir şey yok.
Gaza gelip savaş çıktı diye milleti galeyana getiriyorlar.

409778

Lacivert=TSK, Yeşil=ÖSO, Turuncu=Rejim

İlk önce Tel-Rıfat'tan Rusya-Esad himayesindeki YPG teröristleri saldırdı. İdlib'te ise haritada 1 ile gösterilen alanda 10 nolu gözlem noktamız vuruldu, ardından 2 ile gösterilen alandaki hedefleri vurduk. Vurduğumuz hedefler arasında Rusya-Esad tarafının mühimmat deposu olduğunu duymuştum. Gözlem noktasında helikopterle yaralı askerlerimizi almaya giderken, helikopterlerin saldırıya uğradığı gibi kesin olmayan bilgiler var.

Eki Görüntüle 409778
Lacivert=TSK, Yeşil=ÖSO, Turuncu=Rejim

İlk önce Tel-Rıfat'tan Rusya-Esad himayesindeki YPG teröristleri saldırdı. İdlib'te ise haritada 1 ile gösterilen alanda 10 nolu gözlem noktamız vuruldu, ardından 2 ile gösterilen alandaki hedefleri vurduk. Vurduğumuz hedefler arasında Rusya-Esad tarafının mühimmat deposu olduğunu duymuştum. Gözlem noktasında helikopterle yaralı askerlerimizi almaya giderken, helikopterlerin saldırıya uğradığı gibi kesin olmayan bilgiler var.

Bu haritaya hangi uygulamadan bakıyorsun?

Neler olduğunu bilmiyorum ama Twitter'a bakayım dedim 5 dakika önce Türkiye gündeminde birinci olan Suriye başlıklı konu kaldırılmış.

İç savaş çıkan ülkede, iç savaşı çıkaran ve terörist olan (alayıda radikal islamcı) grubu korumak için, o devletin sınırları içersinde askeri üst kuruyoruz. O üstten teröristler o devletin resmi ordusuna saldırıyor. O orduda onlara ateş ediyor ve bizim askerlerde ölüyor arada. Bizde şaşırıp sinirleniyoruz nedense...

Bizim Suriye'de bulunma sebebimiz milli sınırlarımızı korumak.
Ne petrol derdindeyiz ne de toprak.

Geri
Yukarı