Survival oyun önerisi

Chat12

Hectopat
Daha fazla  
Selam, üs inşa etmeli, zombilerin ve canavarların olduğu ve düzenli olarak üssümüze saldırdığı, NPC'leri yanımıza alabildiğimiz (savaşçı, mühendis vesaire) kısacası state of Decay 2'den daha özgür base inşa edebildiğimiz bir oyun arıyorum. Uzun zamandır araştırıyorum ama yok. Bulamadım yani.

Hayatta kalma oyunlarını genellikle İndie firmalar yapıyor. Bu firmalardan yapay zeka ile birlikte gezdiğiniz bir oyun yapmalarını beklemek biraz zor. Hatta sizin tarafınızda yapay zeka barındıran oyun neredeyse yok.

Selam, üs inşa etmeli, zombilerin ve canavarların olduğu ve düzenli olarak üssümüze saldırdığı, NPC'leri yanımıza alabildiğimiz (savaşçı, mühendis vesaire) kısacası state of Decay 2'den daha özgür base inşa edebildiğimiz bir oyun arıyorum. Uzun zamandır araştırıyorum ama yok. Bulamadım yani.
Dediklerine benzer yapıda. Ama ben aldığımda çok fazla bug vardı. Şu an ne durumda bilmiyorum.

Rust: Yanına NPC alamazsın. Tek NPC'ler Scientist'ler. Base konusunda sürekli diken üstünde olursun ama zombi yok ve solo kanser ediyor.

Ark: Yanına insan NPC alamaszın. Tarih öncesi canlıları alabilirsin. Solo'da keyifli olur, ama zombi yok.

Mist Survival: Oynamadım, yorum yapamam.

7 Days to diye: Oynamadım, yorum yapamam.

The Forest: Arkadaşın varsa çok eğlenceli, Base'e saldırılar oluyor yerliler tarafından. Zombiler yok ama yerliler Zombiler'den daha iyiler. Eksileri karakter özelleştirme olmaması ve ateşli silah olmaması. (Sadece flintlock bir tabanca var ama parça toplayarak yapılıyor, değmez.)

DayZ: Arkadaşın yoksa ve mod kurmayı bilmiyorsan vanilla serverlar kanser ediyor. Expension pack çıktı kurabilirsen helikopter dahi getiriyor oyuncu sayısı da tam sürüm çıktıktan sonra arttı. Base'e saldırılar olur Rust'ta ki gibi. NPC gezdiremezsin yanında. Zombilerden çok PVP ön planda.

Scum: Şu an için önermem. Optimizasyonu kötü. Ölü bir oyun. Haritası çok büyük. Oyuncu bulmak ayrı bir dert. Zombiler aşırı güçlü. Base kurma var. Güzelde bence. Yanına NPC alamazsın.

Deadside: Yeni çıktı ve güncelleme alıyor. Daha birkaç gün veya bir hafta önce uzun menzil için 4X dürbünler gelmişti. Base yapma var ve güzel işliyor. Yanına NPC alamazsın. Zombi yok sadece PVP odaklı.

State of Decay 2: Zaten oynuyorsun. En mantıklı oyun bu diye düşünüyorum. Online değil diğer oyuncuların endişesi yok. Yanına NPC alabiliyorsun. NPC bulabiliyorsun. Yeni Base'ler bulup (özgür değil biliyorum ama yeterli bence.) geliştirebiliyoruz. Karakter özelleştirme çok iyi olmasa da var. Silah çeşitliliği çok. Ayrıca Gamepass'te de olduğu için fiyatı en uygun olan oyun bu.

Geri
Yukarı