Survival oyunu için öneriler

chaoo

Hectopat
Makaleler
7
Merhaba arkadaşlar ben Unreal Engine 5'ten acemi bir şekilde Survival bir oyun yapıyorum iyi yanlarını ve kötü yanlarını belirtirseniz sevinirim.
Bu arada animasyonları çok hızlı bir şekilde yaptım uğraşmadım şimdilik yani üşengeçliğimden dolayı kısaca animasyonları değiştireceğim sizin de gözünüze batan bir şey varsa söyleyebilirsiniz.

1.PNG

2.PNG

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sağlık barını düzenle bence. Oradaki kalp ve yanındaki zımbırtılar çok komik gözüküyor direk kalbi kaldırıp o barın HP barı olduğunu belirtmek için başka bir yöntem kullan.

Sağlık barı değişmeli, kesinlikle alet tutma animasyonunu ve kamera açısını değiştir hatta hazır asset kullan, benim yeni yeni oyun geliştiren arkadaşlara yegane tavsiyem ilk başlarda hazır asset kullanıp fizik ve animasyon kısmını tekil projelerde geliştirine kadar kullanmamalarıdır, baltayı gereksiz bir yükseklikte tutuyor, sanki meşale gibi.

Sağlık barı değişmeli, kesinlikle alet tutma animasyonunu ve kamera açısını değiştir hatta hazır asset kullan, benim yeni yeni oyun geliştiren arkadaşlara yegane tavsiyem ilk başlarda hazır asset kullanıp fizik ve animasyon kısmını tekil projelerde geliştirine kadar kullanmamalarıdır, baltayı gereksiz bir yükseklikte tutuyor, sanki meşale gibi.

Hocam proje bitince eğer güzel bir oyun ortaya çıkarsa minik miktarlardan Steam'e koymayı düşünüyorum. Animasyonları vs hallederim, zaten modelleri internetten aldım modellemeden anlamadığım için. Hiç yoksa animasyon gibi şeyleri yapacağım malum Türk milletinde hazır assetlere karşı bir düşmanlık var Erzurum'dan örnek verebiliriz :D

Hocam proje bitince eğer güzel bir oyun ortaya çıkarsa minik miktarlardan Steam'e koymayı düşünüyorum. Animasyonları vs hallederim, zaten modelleri internetten aldım modellemeden anlamadığım için. Hiç yoksa animasyon gibi şeyleri yapacağım malum Türk milletinde hazır assetlere karşı bir düşmanlık var Erzurum'dan örnek verebiliriz :D

Erzurum gibi bir rezillik yüzünden hazır assetlere laf edilmemeli, sıfır yaratıcılık ve milli, dini duygularla bomboş bir harita dizaynının ürünü, çok da takılmayalım.

Hazır assete düşmanlık yok fakat tüm oyun sadece seçmece assetlerin rastgele yerleşmesiyle oluşunca sıkıntı var, fizik, ragdoll, animasyon gibi şeyleri hazır alarak başlayabilirsin, çünkü bu tür oyunlarda kullanıcının kontrollerinin akıyor olması önemli bir şey.

Güncelleme: Basit bir ana menü yaptım şimdilik ilerleyen aşamalarda oyuna isim bulduğumda ve logo yaptığımda editlenecek şu anlık nasıl?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

güncel ana menü.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı