SUS ROG STRIX G15 laptop ekranında oyunun görüntüsü kalıyor

yuganasan

Zeptopat
Daha fazla  
Konuyu yanlış yere açmışsam affınıza sığınırım. 1 hafta önce aldığım ASUS ROG STRIX G15 dizüstü bilgisayarımda bugün FIFA 22 oynarken garip bir sorunla karşılaştım. Oyunu açık bırakıp yemek yemeye gitmiştim, geldiğimde ise oyunun görüntüsü saydam bir şekilde arkaya kazınmıştı. Bu saydam görüntü bilgisayar açılırken çıkan ASUS simgesi dâhil her yerde gözüküyor ve nasıl gideceği konusunda pek bir fikrim yok. Grafik sürücülerimi devre dışı bırakıp aktifleştirdim, bilgisayarı yeniden başlattım fakat pek bir işe yaramadı. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Dosya Ekleri

• resim_2022-11-19_185041362.png
    resim_2022-11-19_185041362.png
    47,5 KB · Görüntüleme: 30
Konuyu yanlış yere açmışsam affınıza sığınırım. 1 hafta önce aldığım ASUS ROG STRIX G15 dizüstü bilgisayarımda bugün FIFA 22 oynarken garip bir sorunla karşılaştım. Oyunu açık bırakıp yemek yemeye gitmiştim, geldiğimde ise oyunun görüntüsü saydam bir şekilde arkaya kazınmıştı. Bu saydam görüntü bilgisayar açılırken çıkan ASUS simgesi dâhil her yerde gözüküyor ve nasıl gideceği konusunda pek bir fikrim yok. Grafik sürücülerimi devre dışı bırakıp aktifleştirdim, bilgisayarı yeniden başlattım fakat pek bir işe yaramadı. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Attığınız ekran görüntüsünde herhangi bir yansıma yok.
Demek oluyor ki ekranınız "Ghost Screen"e uğramış. Bu da laptopun ekranındaki LED'lerin sorun çıkarmasından oluyor.
Muhtemelen ekranınız değişecek, şimdiden geçmiş olsun.

Bende şu 1 ay içerisinde ASUS ROG STRIX g 15 aldım ve böyle bir şey ile karşılaşmadım. Tabii teknoloji şans işi.

Diğer türlü de dediğiniz gibi bir şeyin olması normal değil. Garantiye gönderin en iyisi. ASUS'un garantisi üzmez :D.

Hocam iade edin yeniden sipariş verin bence.

Geri
Yukarı