SUV mu Sedan mı?

İkisi de bizim ülkede saçmalık, sadece gösteriş için alıyor bizim millet bunları, ondan sonra SUV ile kaldırıma çıkıyor aman ne marifet. Bizim ülkede alınacak 3 araba;
  • Hatchback: Sürümü kolay, parçası ucuz ve bakımı kolay, dar yollara uygun ve kolay park edilebiliyor. Tam bir çekirdek aile aracı.
  • Station wagon: Geniş hacimli bagaj, bizim millet gibi arabada yük taşımaya seven veya piknik, plaj vs. aktiviteleri çok olan insanlar için birebir.
  • MPV: Türkiye'de neden olmadığını anlayamadığım sınıf, doğru düzgün kimse kullanmıyor. Hem geniş aileye uygun, hem geniş hacimli araç arayana.

Bizim ülkede ne kullanılıyor, her yıl muayene parası vermek zorunda olduğunuz enişte doblosu.
Suv hastasıydım ama ne kadar iyi olursa olsun rüzgar sesi alma sorunu varmış bir de virajlarda yatma hissi yaratıyormuş ben de sırf bu yüzden sedana yöneldim yaşım genç olsa da coupe ye hiç bir zaman ısınamadım gündelik araç 4 kapılı olmalı düşüncesindeyim dediğin tarzda ki araçları da çok beğenmiyorum ama yorumun çok doğru

Yollar düzgün olmadığı ve sürekli kasis olduğu için yerden yüksek araç tercih ederdim. Plastik kasisler sorun olmuyor ama beton kasisleri adeta dağ gibi yaptıkları için neredeyse durup geçmek gerekiyor. Bütçem olsa direkt pickup alırdım.

Geri
Yukarı