Suya düşen iPhone'un ekranına ne oldu?

Tamirciliğini yapmadığım için net konuşamıyorum, ekranda su kalmış olabilir. İçine girmiştir su. Servise de götürmeyin, ben götürdüğümde tamiri yapılmadığını söylediler, yeni telefon parası fiyat çıkarttılar. 😁

Tamirciliğini yapmadığım için net konuşamıyorum, ekranda su kalmış olabilir. İçine girmiştir su. Servise de götürmeyin, ben götürdüğümde tamiri yapılmadığını söylediler, yeni telefon parası fiyat çıkarttılar. 😁
Ekranın orada vidalar var onu mu açıp temizleyim yoksa ekranın bağlantı noktasındaki yeri mi ?

Eğer kendi kendine açıldı ise açma kapama tuşları oksitlenmiş olabilir. Güvendiğiniz bir telefoncuya götürün.
Kurumaya bıraktım sabaha kadar şuan herşeyi sağlam ama sadece ekranında böyle birşey oluştu. Nasıl düzeltirim yoksa ekran mı kırılmış birde yere düşürmüştümde kapalı iken.

Bu tarz durumlarda cihazı direkt güvendiğiniz bir telefoncuya götürün. Şuanda çalışır durumda olsa bile suyla temas etmiş sonuçta. Bu temas yüzünden içindeki metal aksam normalde 10 yılda paslanacaksa birkaç ay içinde paslanıp farklı arızalara yol açabilir. Ben olsam güvenilir bir telefoncuya götürüp telefonu yıkatırdım(Şaka yapmıyorum bu tarz durumlar için jeller var onunla birlikte içindeki nemi tamamen alıyorlar.). Pek bilgim yok ama araştırırsan öğrenirsin mutlaka.

Sanırım camda sorun yok gibi telefon ekranındaki pixelle alakalı bir sorun olmuş olabilir. Ölü pixel sorunu gibi.
Bu tarz durumlarda cihazı direkt güvendiğiniz bir telefoncuya götürün. Şu anda çalışır durumda olsa bile suyla temas etmiş sonuçta. Bu temas yüzünden içindeki metal aksam normalde 10 yılda paslanacaksa birkaç ay içinde paslanıp farklı arızalara yol açabilir. Ben olsam güvenilir bir telefoncuya götürüp telefonu yıkatırdım(Şaka yapmıyorum bu tarz durumlar için jeller var onunla birlikte içindeki nemi tamamen alıyorlar.). Pek bilgim yok ama araştırırsan öğrenirsin mutlaka.

Arkadaşın dediği doğru telefonu açılıp parçaların temizlenmesi gerek o anda sorun çıkarmaz genelde suya düşen telefonlar ilerki zamanda çözülemeyecek problemler olabilir.

Geri
Yukarı