Çözüldü Svchost.exe çok fazla RAM harcıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

The10thDoctor

Hectopat
Yer
TARDIS
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Acer Nitro 5 NH.QFLEY.004
Intel Core I5-12500H
Kingston DDR4 3200 MHz 16 GB RAM
RTX 3050Ti
Samsung 512 GB M.2 SSD
Meslek
Time Lord
Dün bilgisayarım çok yavaşladı diye konu açmıştım, sonra virüs taraması yaptıktan sonra bilgisayar eski haline dönmüştü. Sabah kalkıp bilgisayarı açtığımda yine RAM kullanımı %98 olmuştu. Görev yöneticisinden baktığımda sorunun svchost.exe olduğunu anladım. 2 GB RAM'im var ve svchost.exe 900 MB harcıyor bilgisayar boştayken. Eskiden böyle değildi. Bunu nasıl düzeltebilirim?
@s3xyec

Çözüm
Denetim Masası'ndan yapabilirsiniz. Güncelleştirme ve Güvenlik sekmesinde olması gerekir. Otomatik Güncelleme kapalı olsun.
32 bit sistem kullanmalısın 64 bit 2 GB RAM ile çok zorlanıyor.
Eskiden yoktu böyle bir sorun 2 gündür bòyle oluyor en son Microsft Security Essentials ve Windows Update Services indirmiştim.

Sistemi taratmanızı da tavsiye ederim. Bazen virüsler de neden olabiliyor. Güncelleştirme servisini de kapatıp deneyin.

Sistemi taratmanızı da tavsiye ederim. Bazen virüsler de neden olabiliyor. Güncelleştirme servisini de kapatıp deneyin.
HitmanPro ile tarattım sorun çıkmadı ve güncelleme servisini nasıl kapatabilirim?

Yeni konular

Geri
Yukarı