Svchost.exe kamera kullanıyor

malwares

Hectopat
Makaleler
2
Arkadaşlar Kaspersky Premium svchost.exe (admin) kamera kullanıyor diyor fakat bu sistem dosyası ama dosya konumu farklı yerlere çıkıyor.

O sırada kamerayı eğer siz kullanmıyorsanız trojan yemiş olma ihtimaliniz var. Kaspersky Free ile tam tarama yapıp virüs olup olmadığını kontrol edin eğer varsa temizleyecektir ama içiniz rahat etmezse temiz bir formatla sorunu çözebilirsiniz bir daha ki sefere indirdiklerinize dikkat edin.

Bazı zararlı yazılımlar svchost.exe kılığına girebiliyor. Bu şeyin normalde kamera kullandığını sanmıyorum, o yüzden bilgisayarınızda zararlı yazılım olma ihtimali yüksek.

Zararlı yazılımlar sistem işlemlerinin isimlerini kendi isimlerine alarak manual kontrolden kurtulma gibi bir şans tanıyorlar kendine. Malwarebytes kurun taratın. Eğer bir şey çıkmazsa kaspersky. Eğer yine çıkmazsa NOD32 kurun baştan sonra taratın.

Hayır bende mikrofon kullanıyor.
Devam ediyor mu hala?

Benim tüm hesaplarımı patlattılar modeme yayıldı + RAT bulaşmıştı. Çözmesi bayağı zor oldu Kaspersky bulamadı MBAM kurdum sildim sonrasında ESET kurdum o buldu ondanda sildim sonra içim rahat etmedi format attım ve modemi resetledim düzeldi.
Hayır bende mikrofon kullanıyor.
Devam ediyor mu hala?

GlassWire ile ağı izle bak kötü bir şey var mı? Sonrasında ESET kur tara Kaspersky kur tara MBAM kur tara ben öyle yaptım sonrada modemi resetledim tamamdır.

Benim tüm hesaplarımı patlattılar modeme yayıldı + RAT bulaşmıştı. Çözmesi bayağı zor oldu Kaspersky bulamadı MBAM kurdum sildim sonrasında ESET kurdum o buldu ondanda sildim sonra içim rahat etmedi format attım ve modemi resetledim düzeldi.

Hocam Cryptermı yediniz?
Ve en belirgin olduğu şey neydi?
Mesela glass wire bakınca belli oluyor muydu?
Veya Görev Yöneticisi başlangıçtamı vardı?
Ve girdiği anda direk bütün hesaplarınızı çalmayamı çalıştılar?

Geri
Yukarı