Svchost.exe virüs mü?

Enis Can22

Centipat
Arkadaşlar biliyorum bu Windows'un bir hizmet aracı ama şöyle bir durum var bende sayabildiğim 69 tane svchost.exe var ve benim kullanıcı adımı kullanarak çalışan svchost.exe de var yani kısacası ben bu virüsü nasıl temizleyebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim bilgisayarımda da 80 küsür tane varmış. Üşenmedim saydım.

Bu linkten svchost.exe'nin ne olduğu ile ilgili gerekli bilgiyi öğrenebilirsiniz. Virüslük bir durum yok.

Benim bilgisayarımda da 80 küsür tane varmış. Üşenmedim saydım.

Bu linkten svchost.exe'nin ne olduğu ile ilgili gerekli bilgiyi öğrenebilirsiniz. Virüslük bir durum yok.
Tamam sayısını geçelim ama benim kullanıci adımı kullanarak çalışan svchost.exe lerde var ve bunlar virüstür istersen araştırabilirsin

@Enis Can22 Eğer attığım makaleyi okursanız en altında şöyle bir paragraf yazmakta.

Virüs olabilir mi?
Yazımızın başında svchost dosyasının pek çok şehir efsanesine konu olduğundan bahsetmiştik. Bunlardan şüphesiz en popüleri, bu dosyanın bir virüs olduğu yönündeki iddialardır.

Eğer bir svchost dosyası, Windows\System32 klasörü içindeyse, endişe etmenize gerek yok demektir. Zira bu konumdaki bir sistem dosyasının virüs olma ihtimali oldukça düşüktür.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı